Ανατροπή για Παναιτωλικό και νίκη στο 90′ μέσα στη Λάρισα!

Ματς για γερά… νεύρα έγινε στη Λάρισα όπου η ΑΕΛ υποδέχτηκε τον Παναιτωλικό για την 27η αγωνιστική της Superleague K20. Η ομάδα του Αγρινίου κατάφερε να ανατρέψει το σκορ και να πάρει τη νίκη με 2-1, λίγο πριν τη λήξη της αναμέτρησης.

Αρχικά οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί οι οποίοι προηγήθηκαν με τον Κυρμιτσή στο 41′, όμως οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν αμέσως και στο 45′ ο Λιάβας ισοφάρισε σε 1-1!

Στο δεύτερο ημίχρονο έγινε δυνατό παιχνίδι με τον Παναιτωλικό στη συμπλήρωση του 90λεπτού να σημειώνει το γκολ της νίκης με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γεωργούση!

ΑΕΛ (Βασίλης Μπακογιάννης): Μπιντσής, Φωτόπουλος (71′ Λαβαντσιώτης), Κυρμιτσής, Καραθάνος, Μπιγκάνος, Νούσιος, Καραμπίνας, Τάρτας, Μουξιός (61′ Μασούρας), Χατζής (80′ Κουτσούκης), Καλούσης.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Γιώργος Ταρασής): Δαραβάλης, Πριόνας, Μπακογιάννης, Χριστογιάννης, Γιαννιώτης, Τσιγγάρας, Μπελεβώνης (75′ Θώδης), Νταλακούρας (88′ Ντόβας), Γεωργούσης, Αλ Ομπισάτ (30′ Πατίλας), Λιάβας.

ΠΗΓΗ: athleticlarissa.gr.