Ανατροπή για ΠΑΣ και νίκη με Πλατανιά!

Σε ανοδική πορεία είναι οι Κ20 του ΠΑΣ Γιάννινα οι οποίοι μετά το κακό τους ξεκίνημα στο πρωτάθλημα της Superleague K20, τελευταία έχουν καταφέρει να φτάσουν στις τρεις νίκες στη διοργάνωση! Αυτή την φορά η ομάδα των Ιωαννίνων νίκησε τον Πλατανιά εντός έδρας με 2-1, με ανατροπή στο σκορ.

Οι Κρητικοί ήταν αυτοί οι οποίοι κατάφεραν να προηγηθούν στον αγώνα και στο 16′ ο Βασιλάκης «γέμισε» από κόρνερ και ο Σκουλουδάκης με κεφαλιά έκανε το 0-1!

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΣ μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και μέσα σε λίγα λεπτά ανέτρεψε την εις βάρος του κατάσταση.

Συγκεκριμένα στο 56′ οι γηπεδούχοι έκαναν το 1-1 με την κεφαλιά του Ζώγκου, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Κ. Παπαδόπουλος με σουτ έξω από την περιοχή «έγραψε» το 2-1!

Απ’ αυτό το γκολ και μετά το ματς έγινε… άνω κάτω! Οι φιλοξενούμενοι έκαναν γρήγορα τη σέντρα με τους παίκτες του ΠΑΣ να πανηγυρίζουν και να καταφέρνουν να σκοράρουν στην κενή εστία, όμως ο διαιτητής πήρε πίσω την φάση και δεν μέτρησε το γκολ δίνοντας τη σέντρα ξανά στον Πλατανιά!

Οι Κρητικοί διαμαρτυρήθηκαν έντονα για την απόφαση αυτή, ενώ στη συνέχεια έμειναν με 9 παίκτες εξαιτίας αποβολών των Βασιλάκη και Αμαραντίδη…

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ: Παπαϊωάννου, Τσίντας, Μελιγγιώτης, Ζώγκος, Κάγια, Νικολόπουλος, Κωσταμένας (69′ Τάτσης), Λιάσος, Πήλιος (74′ Γρηγοριάδης), Κ. Παπαδόπουλος (84′ Τσούνης) Ελ. Παπαδόπουλος.

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ: Τσολάκης, Βασιλάκης, Μαρκουλάκης, Πουρζιτσίδης (63′ Λέκα), Φράνκο, Σμυρλάκης, Μαθιουδάκης (74′ Ψαράκης), Τσακμάκης (29′ Κατσαρός), Α. Αμαραντίδης, Σκουλουδάκης, Γ. Αμαραντίδης.

Πηγή-φωτογραφία: super-fm.gr