Ανατροπή και… άσος στην Ξάνθη!

Ναι μεν ο Αστέρας Τρίπολης κατάφερε να προηγηθεί μέσα στην Ξάνθη, αλλά οι Ακρίτες ήταν αυτοί οι οποίοι έκαναν την ανατροπή και έφτασαν στην κατάκτηση των τριών βαθμών της νίκης!

Στο 42′ οι Αρκάδες προηγήθηκαν με 0-1, χάρη στο γκολ του Τζανγκ ο οποίος βγήκε στην αντεπίθεση και με πλασέ άνοιξε το σκορ.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Ξάνθη μπήκε δυνατά και κατάφερε να ανατρέψει την εις βάρος της κατάσταση! Ο Μελιόπουλος στο 62′ ισοφάρισε σε 1-1 και είκοσι λεπτά μετά ο Ιωάννου διαμόρφωσε το τελικό 2-1 για την Ξάνθη.

ΞΑΝΘΗ (Κώστας Προδρομίτης): Τζελέπης, Χασάνογλου, Παπάζογλου, Γιανναράκης, Μελιόπουλος, Τσέλα, Πεταλωτής, Τριανταφύλλου (55′ Σουλεϊμάν), Ιωάννου, Τσάπαρης (88′ Παπαδόπουλος), Καλογιάννης (73′ Στοΐνοβιτς).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Γιώργος Γεωργουλόπουλος): Τσημόπουλος, Τσέκος (70′ Κομνηνός), Ρόμπερτ, Ατζουλάς, Χριστόπουλος, Ζήσης, Κανελλόπουλος, Γλέζος, Τζανγκ, Μαρίνος, Νικολακόπουλος.