Ανατροπή και «διπλό» για την ΑΕΚ στο 95′!

Τρομερή εξέλιξη είχε το ματς της ΑΕΚ με τον Πλατανιά στην Κρήτη, για την 27η αγωνιστική της Superleague Κ20 σε εξ αναβολής παιχνίδι! Οι «κιτρινόμαυροι» παρά το γεγονός ότι έχαναν μέχρι το 91′ με 1-0, κατάφεραν στο 95′ να πάρουν τη νίκη με 2-1!

Oι Κρητικοί προηγήθηκαν στο 36′ με το γκολ του Βασίλη Μαθιουδάκη. Η ΑΕΚ όμως στο δεύτερο ημίχρονο πίεσε τους γηπεδούχους και κατάφερε να ισοφαρίσει στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Γιούση, ενώ στο 95′ ο Χριστόπουλος έδωσε τη νίκη στους «κιτρινόμαυρους» διαμορφώνοντας το τελικό 1-2!

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Μανώλης Σκύβαλος): Πενταράκης, Βενιζέλος, Τζουανάκης (80′ Βουρτσάνης) Κατσαρός, Τσακμάκης, Σμυρλάκης, Αμαραντίδης, Πουρζιτίδης, Νικόλλι, Μαθιουδάκης, Αναστασόπουλος (63′ Τζουγκράκης).

ΑΕΚ (Γιώργος Σίμος): Χατζηεμμανουήλ, Σταμούλης, Μωραϊτάκης, Τσιβελεκίδης, Μπούσης, Στυλιανόπουλος (70′ Μπογκντάνι) Γιάντομ (53′ Ρούσσος) Μπότος, Μούλτσιας (60′ Χριστόπουλος) Γιούσης, Σαρδέλης.

* Η φωτογραφία είναι από την ιστοσελίδα athlitiko.gr.