Ανατροπή και εύκολη νίκη για τους Κ17 του ΠΑΟΚ

Τη νίκη με 4-1, εκτός έδρας, απέναντι στη Βέροια κατάφεραν να πάρουν οι Κ17 του ΠΑΟΚ, με τους Θεσσαλονικείς να ανεβαίνουν στη δεύτερη θέση του Βορείου ομίλου της Superleague Κ17!

Παρά το γεγονός ότι η Βέροια κατάφερε να προηγηθεί στο 36′ με την εκτέλεση πέναλτι του Κυζιρίδη, το οποίο είχε κερδίσει ο Ιτσκάρας, ο ΠΑΟΚ μπόρεσε να αντιδράσει και στο 41′ ο Βρακάς με απευθείας εκτέλεση φάουλ ισοφάρισε σε 1-1.

Με το που μπήκαν οι δύο ομάδες στο χορτάρι για το δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 46′, ο Γαϊτανίδης σέντραρε για τον Γκαργκαλατζίδη και έκανε το 2-1 για τους φιλοξενούμενους! Εννέα λεπτά μετά ο Γαϊτανίδης από δημιουργός έγινε σκόρερ και εκμεταλλευόμενος τη σέντρα του Λύρατζη «έγραψε» το 3-1, για να γίνει το 4-1 στο 70′ από τον Λύρατζη με ασίστ του Γκαργκαλατζίδη.

ΒΕΡΟΙΑ (Δημήτρης Χριστοφορίδης): Βενετικίδης, Μπράτσια (70′ Κωστογλίδης), Ιτσκάρας, Γκαγκελίδης, Σπυρίδης, Ταλαίπωρος, Φωτόπουλος, Κουτσούκης (60′ Σοφιανίδης), Περπερίδης (75′ Λουκίδης), Κυζιρίδης (70′ Παπακωνσταντίνου), Στογιαννίδης (80′ Κοντός).

ΠΑΟΚ (Βασίλης Μήττας): Συλλέκτης, Διαμαντής (80′ Γεωργιάδης), Μιχαηλίδης, Λύρατζης, Βουτσάς, Μανιώτης (65′ Κύρτσος), Τσιγγάρας, Σαλαμούρας, Βρακάς, Γαϊτανίδης, Γκαργαλατζίδης (80′ Αζίζ).