Ανατροπή και μεγάλο «διπλό» για Ατρόμητο!

Οι Κ20 του Ατρόμητου κατάφεραν να γυρίσουν το ματς στη Βέροια και να πάρουν τους τρεις βαθμούς της νίκης με 3-2 στην εκτός έδρας αναμέτρηση για την 22η αγωνιστική της Superleague Κ20!

Η ομάδα της Ημαθίας ήταν αυτή που μπήκε δυνατά στο ματς και μόλις στο 5′ μπόρεσε να προηγηθεί με το γκολ του Ζιγκερίδη. Η απάντηση του Ατρόμητου όμως ήταν άμεση και στο 20′ ο Φαρία ισοφάρισε σε 1-1! Με τον Τσατσόπουλο στο 34′ να ολοκληρώνει την ανατροπή για τον Ατρόμητο και να δίνει προβάδισμα στην ομάδα του με 1-2, παρά το γεγονός ότι τέσσερα λεπτά πριν αποβλήθηκε για τους Περιστεριώτες ο Λώλος με απευθείας κόκκινη κάρτα.

Ένα λεπτό πριν το τέλος του πρώτου μέρους και συγκεκριμένα στο 44′, ο Μιχαλανδρέας για τους γηπεδούχους ισοφάρισε σε 2-2. Ο Ατρόμητος όμως πίεσε με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου και με τον Τσατσόπουλο να σημειώνει το δεύτερο προσωπικό του γκολ, διαμόρφωσε το τελικό 2-3!

Παρά το γεγονός ότι ο Ατρόμητος αγωνίστηκε για περίπου ενάμιση ημίχρονο με παίκτη λιγότερο, κατάφερε να διατηρήσει το υπέρ του προβάδισμα και να φύγει από τη Βέροια με τους τρεις βαθμούς της νίκης.

ΒΕΡΟΙΑ (Γιάννης Καψαλιάρης): Βενετικίδης, Πατσιαβούρας, Τσιότρας, Ράδης, Τσιούχας, Δόρης, Μιχαλανδρέας, Μαυρίας, Καραγιάννης, Ζιγκερίδης, Ιακωβίδης.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Κώστας Παρθενίου): Κίναλης, Γιαταγανάκης, Τζίνοβιτς, Κρουσέλ, Λώλος, Ιμέρι, Φαρία, Κάιο, Τσατσόπουλος, Λαζαρίδης, Νταβιώτης, ενώ μπήκαν και οι Χαραλάμπους, Τριμμάτης, Κότσικος.