Ανατροπή και νίκη για Απόλλωνα

Κατάφερε να ανατρέψει την εις βάρος του κατάσταση ο Απόλλων Σμύρνης κόντρα στον Λεβαδειακό και να πάρει τη νίκη με 2-1 εντός έδρας, για τη 2η αγωνιστική του Νοτίου ομίλου της Super League Κ17.

Οι Βοιωτοί στο πρώτο ημίχρονο παρουσιάστηκαν αρκετά δυνατοί και κατάφεραν να προηγηθούν στο 38′ με το γκολ του Τσιώλη!

Στο δεύτερο μέρος όμως ο Απόλλωνας ανέβασε αρκετά την απόδοσή του και όχι μόνο ισοφάρισε στο 87′ με τον Αναγνώστου, αλλά κατάφερε στο 89′ να ολοκληρώσει την ανατροπή με το γκολ του Λιάσκου και μέσα σε δύο λεπτά να κατακτήσει τους βαθμούς της νίκης!

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ: Στάθης, Καρβουνιάρης, Σμιγαδης (73′ Φραρος), Λυκούδης, Βλαχονικολέας, Νούσης (70′ Κάσσος), Κοντογιαννάτος, Γιαννακη (81′ Μπαντρανης), Λιάσκος, Σαλατας (77′ Αναγνώστου), Κουτσουρας (58′ Πεπα).

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Γιάννης Καντάς): Αλευράς, Παλιάτσας, Δεληγιάννης (87′ Καντάς), Γερακιός, Μολές, Λεχουρίτης, Τσιώλης, Μυτάκης (70′ Λελούδας), Λέτης (79′ Φερφυρής), Αγρογιαννης, Παπανδρέου (57′ Σκλαβούνος).