Ανατροπή και νίκη για την ΑΕΛ!

Γράφει ο ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΗΓΑΝΑΚΟΣ

Μπορεί να βρέθηκε πίσω στο σκορ η ΑΕΛ στο ματς των Κ17 εντός έδρας με αντίπαλο τον ΠΑΣ Γιάννινα, βρήκε όμως τον τρόπο να γυρίσει το παιχνίδι και να πάρει τη νίκη με 2-1!

Μόλις στο 3′ ο ΠΑΣ άνοιξε το σκορ με τον Γώγο! Στη συνέχεια η ΑΕΛ χρειάστηκε αρκετό χρόνο μέχρι να βρει τον ρυθμό της από τον αιφνιδιασμό των φιλοξενούμενων και το κατάφερε στο δεύτερο ημίχρονο.

Στο 65′ ο Φουρκιώτης με απευθείας εκτέλεση φάουλ ισοφάρισε σε 1-1 και πέντε λεπτά μετά ο Πινακάς έδωσε τη νίκη στους γηπεδούχους με το δικό του προσωπικό γκολ μετά από ασίστ του Τσουμάνη!

ΑΕΛ (Ζήσης Ζιάγκας): Κολοβός, Τέλιος, Μαλάκος, Φουρκιώτης Χ., Παπακωνσταντίνου, Καμπέρης, Πετάνι, Πινακάς (85′ Κοντογιώργος), Φουρκιώτης Μ. (80′ Σταύρος), Μιλτιάδης (60′ Τσουμάνης), Δημόπουλος (70′ Κόπα).

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Νίκος Μπαδήμας): Βακαλόπουλος, Μέγας, Ζωγάκης, Πανάρετος, Γώγος, Γροσδάνης (51′ Ντάνας), Παππάς, Εμβραΐζογλου (73′ Πλατιάς), Τάφα (70′ Δήμου), Σακκάς (62′ Καλογήρου), Μακρής (57′ Πόγιας).