Τελευταiα Νeα:

Ανατροπή και νίκη στο Ρέντη για Ολυμπιακό!

Χρειάστηκε να… ιδρώσει ο Ολυμπιακός για να επιστρέψει στις νίκες μετά την εκτός έδρας ισοπαλία με τον Πλατανιά για το πρωτάθλημα της Superleague K20. Οι «ερυθρόλευκοι» επικράτησαν της Ξάνθης με 2-1 στις αθλητικές εγκαταστάσεις του Ρέντη και συνεχίζουν αήττητοι τις επίσημες υποχρεώσεις τους!

Η ομάδα της Ξάνθης αιφνιδίασε τον Ολυμπιακό με το ξεκίνημα του αγώνα και μόλις στο 3′ ο Χατζηχασάνογλου κατάφερε να ανοίξει το σκορ για τους φιλοξενούμενους κάνοντας το 0-1! Οι Πειραιώτες όμως δεν τα… έχασαν και σχετικά γρήγορα μπόρεσαν να ανατρέψουν την εις βάρος τους κατάσταση.

Στο 28′ ο Βάρκας σέντραρε από τα δεξιά και ο επερχόμενος Μεγαρίτης με το κεφάλι ισοφάρισε σε 1-1 και δύο λεπτά μετά ο Βρουσάι κέρδισε το πέναλτι από τον Ψεμματά και ο ίδιος ήταν αυτός ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 2-1 για τον Ολυμπιακό!

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός πίεσε για ένα τρίτο γκολ, αλλά λίγο έλειψε να δεχτεί και την ισοφάριση όταν στο 81′ ο Χατζής έκανε την κεφαλιά μέσα από τη μεγάλη περιοχή των «ερυθρολεύκων» και ο Σκαφίδας έδιωξε σε κόρνερ, αλλά νωρίτερα και συγκεκριμένα στο 76′ ο τερματοφύλακας της Ξάνθης, Δεμένικος, είχε σώσει την ομάδα του από ένα… σίγουρο γκολ σε εξ επαφής πλασέ του Πέιου!

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Βασίλης Βούζας): Σκαφίδας, Πανάγου, Κουγιός (70’Φουάσης), Λάμπρου, Τόλι, Πέιος (78′ Ξενιτίδης), Τασιουλής (81′ Τσιλίκης), Μεγαρίτης, Βάρκας, Κηπουρός, Βρουσάι.

ΞΑΝΘΗ (Κώστας Προδρομίτης): Δεμένικος, Χασάνογλου Φεϊζή, Ψεμματάς, Μελιόπουλος, Βαφειάδης, Παπαδόπουλος, Τσέλα, Τσάπαρης (78′ Καλαϊτζίδης), Σαμπανίδης, Χατζηχασάνογλου (76′ Χαντζής), Ιωσηφίδης (55′ Καλογιάννης).