Ανατροπή και… τρίποντο για Παναιτωλικό!

Τη νίκη με 2-1 εντός έδρας, κατάφερε και πήρε ο Παναιτωλικός στους Κ20 απέναντι στον Πλατανιά για τη Superleague K20. Οι Κρητικοί ήταν αυτοί οι οποίοι κατάφεραν να αιφνιδιάσουν την ομάδα του Αγρινίου και να προηγηθούν στο 28′ με τον Ρουσσάκη. Μάλιστα στο 35′ ο Λέκας είχε και δοκάρι, χάνοντας την ευκαιρία να διπλασιάσει τα γκολ των «ερυθρόλευκων»!

Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 56′ ο Γιαννιώτης μπόρεσε να ισοφαρίσει σε 1-1 για τον Παναιτωλικό, ενώ στο 74′ ο Πλατανιάς έμεινε με δέκα παίκτες εξαιτίας αποβολή του Ζίκο, αποβολή την οποία θεώρησαν άδικη οι Κρητικοί, κάτι που οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν. Λίγα λεπτά αργότερα, στο 79′, ο Παρράς έδωσε στον Γκασούκα και ο επιθετικός του Παναιτωλικού διαμόρφωσε το τελικό 2-1, αφού δεν άλλαξε κάτι μέχρι το τέλος παρά την καλή ευκαιρία του Αμαραντίδη στο 89′!

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Γιώργος Ταράσης): Θεοδωρόπουλος, Πριόνας, Παρράς, Μιχάι, Μαλής, Τσιγγάρας, Παναγιωτίδης (66′ Μανωλάκης), Νταλακούρας, Γιαννιώτης, Καββαδίας (64′ Γεωργούσης), Γκασούκας (86′ Χριστογιάννης).

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Νίκος Μαναρώλης): Λαμπίρης, Βασιλάκης (50′ Μπούχλης), Λέκας, Τσατσαρώνης, Λάμτσε, Ζίκο, Ουές, Μαθιουδάκης (52′ Βαφειάδης), Αμαραντίδης, Αντ. Ρουσσάκης (57′ Τσακμάκης), Σκουλουδάκης.