Ανατροπή στις καθυστερήσεις για ΑΕΚ!

Τη νίκη στο τελευταίο λεπτό του αγώνα, κατάφεραν και πήραν οι Κ17 της ΑΕΚ εντός έδρας με 2-1 απέναντι στον αξιόμαχο Πλατανιά! Οι Κρητικοί αν και κατάφεραν να προηγηθούν στο ματς, δεν μπόρεσαν να κρατήσουν το υπέρ τους προβάδισμα και έτσι η ΑΕΚ συνεχίζει να βρίσκεται μόνη πρώτη στη βαθμολογία του Νοτίου ομίλου της Superleague Κ17.

Το σκορ για τον Πλατανιά άνοιξε ο Κουτσουπιάς στο 9′, με την ΑΕΚ να ισοφαρίζει στο 53′ με τον Μωραϊτάκη και ο ίδιος παίκτης ήταν αυτός ο οποίος δέκα δευτερόλεπτα πριν την ολοκλήρωση του τέταρτου και τελευταίου λεπτού των καθυστερήσεων, διαμόρφωσε το τελικό 2-1 για τους γηπεδούχους!

ΑΕΚ (Μάρκος Δήμος): Τάφας, Τριάντης (46′ Λαζάρι), Μπογκντάνι, Κουμάτσης, Βασιλόπουλος, Στυλιανόπουλος (65′ Πετρίδης), Μπότος, Μωραϊτάκης, Σαχσανίδης (81′ Βλάχος), Νταούλιας, Μπακίρης (45′ Καρυπίδης).

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Γιάννης Λιουδάκης): Χνάρης, Γιακουμάκης, Κατσαρός, Μαρουλάκης, Αργυρουδάκης, Παπαγεωργίου, Αναστασόπουλος, Σταυρουλάκης, Κακαβελάκης, Κομησόπουλος, Κουτσουπιάς, ενώ έπαιξαν και οι Αναγνωστόπουλος, Μπακάκης, Μπρέτο, Στεφανίδης, Ψαρουδάκης.