«Ανεβασμένη» η Κέρκυρα

Οι Κ20 της Κέρκυρας το τελευταίο διάστημα εμφανίζουν ένα διαφορετικό αγωνιστικό πρόσωπο, προς το καλύτερο. Όπως και στο εντός έδρας ματς με τον Απόλλων Σμύρνης, οι «Φαίακες» εμφανίστηκαν καλύτεροι από τον αντίπαλό τους και νίκησαν με 5-0!

Μόλις στο 6′ οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με την εκτέλεση πέναλτι του Σπαχίου, ενώ στο 35′ ο Κέβιν έκανε το 2-0! Στο 60ο λεπτό ο Νικολούδης σημείωσε το 3-0 και πέντε λεπτά μετά ο Μότσανος «έγραψε» το 5-0,

Το τελικό 6-0 διαμόρφωσε ο Κέβιν με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο 75′!

ΚΕΡΚΥΡΑ (Κώστας Χριστοφοράκης): Οικονομόπουλος, Βλάχος, Τσάνης, Πιτσόλης, Παναγιωτίδης, Κέβιν, Κέντρος, Νικολούδης, Λάμπογλου, Μπάρδος, Σπαχίου, ενώ μπήκαν και οι Γκίτσης, Μότσανος, Νικολάου.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ: Σταματίου, Σαβουλίδης, Διονέλλης, Γεωργάκας, Σπίντζος, Σαρρηγιάννης, Κόκορης, Γιαούπη, Μεσσήνης, Ανδρεόπουλος, Χριστόπουλος, ενώ μπήκαν και οι Κατσάρας, Καρυμπίδης, Παππάς.