Ανοιχτές άμυνες, νικήτρια η ΑΕΚ

Ωραίο παιχνίδι στο γήπεδο του Γαλατσίου ανάμεσα στην ΑΕΚ και τον Πανιώνιο για την 24η αγωνιστική της Superleague Κ20. Οι γηπεδούχοι επικράτησαν με 5-2 σε ένα ματς με πολλές φάσεις και ανοιχτές άμυνες.

Μόλις στο 4′ η ΑΕΚ κατάφερε να προηγηθεί με το γκολ του Σπηλιώτη, ενώ ο Πανιώνιος ισοφάρισε σε 1-1 με τον Μίκο στο 8′! Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν αμέσως και στο 12′ πάλι πήραν προβάδισμα με το γκολ του Ευθ. Χριστόπουλου.

Στη συνέχεια ο Πανιώνιος πίεσε για την ισοφάριση, όμως η ΑΕΚ με ένα… ξέσπασμα στο δεύτερο ημίχρονο στα τελευταία λεπτά του αγώνα, τελείωσε το ματς!

Στο 73′ ο Χιούσης σημείωσε το 3-1 και ο ίδιος ποδοσφαιριστής στο 80′ «έγραψε» το 4-1, με τον Πανιώνιο δύο λεπτά μετά να μειώνει με τον Μαχαίρα σε 4-2 και ο Αντωνίου στο 86′ να διαμορφώνει το τελικό 5-2.

ΑΕΚ (Γιώργος Σίμος): Γκίνης, Ασπρογιάννης, Μωραϊτάκης, Μπογκντάνι, Μπούσης, Μπάμπης, Αντωνίου, Μπότος, Χριστόπουλος (82′ Μούλτσιας) Γιούσης, Σπηλιώτης (83′ Κόφι).

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Δημήτρης Κοροπούλης): Αστράς, Γρηγορόπουλος, Τριάντης, Γιάννης, Μίκο, Αρσενίδης (62′ Καραχάνας) Ζώτος (73′ Τσακυργιάννης) Τσιντώνης (46′ Αντζέλι) Αποστόλου, Σουσώνης, Μαχαίρας.