Ανοιχτό παιχνίδι, το τρίποντο η ΑΕΚ

Καλό παιχνίδι έγινε στο γήπεδο του Γαλατσίου, όπου η Κ17 της ΑΕΚ υποδέχτηκε την αντίστοιχη του Πανιωνίου για την 23η αγωνιστική του Νοτίου ομίλου της Superleague K17. Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί οι οποίοι νίκησαν με 3-1, σε ένα ανοιχτό παιχνίδι που έγινε.

Η ΑΕΚ προηγήθηκε στο 10′ με τον Μάριο Μάρκου, αλλά το ημίχρονο έκλεισε με 1-1, μετά το το γκολ του Μπατσούλι στο 40′.

Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι άνοιξε αρκετά και είχαν ευκαιρίες και οι δύο ομάδες, με τους γηπεδούχους στο 70′ να κάνουν το 2-1 με τον Πατρινό και στο 90′ ο Σταμάτης να διαμορφώνει το τελικό 3-1!

ΑΕΚ (Ιβάν Νεντέλκοβιτς): Θεοχάρης, Πλουμάτος, Λαζαρίδης, Αρβανιτίδης, Ποζατζίδης. Αυγέρης (66′ Σταμάτης) Μπιλικαΐδης (66′ Κανελλάκης) Οικονομικός (89′ Πετούσης) Πατρινός (76′ Τσάνης) Τσέλιος (85′ Κοπιτσής) Μάρκου.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Κώστας Ζαλάβρας): Αντωνιάδης, Βαλιουτής, Σεμερτζάκης, Αναστασίου, Μπρέγκου, Ρουκουνάκης, Κουτσούκος, Ντίνο, Πρεβόλης, Ξυγκόρος, Μπατσούλι, ενώ αγωνίστηκαν και οι Αβαρικιώτης, Σιώζος, Ντογάνι, Περιστέρης, Κεραμμάς.