Ανώτερη και τεσσάρα η Ξάνθη στην ΑΕΛ

Δεν αντιμετώπισε κάποιο πρόβλημα η Ξάνθη απέναντι στην φετινή έκπληξη του Βορείου ομίλου της Superleague K17, ΑΕΛ, την οποία και νίκησε εκτός έδρας με 4-0!

Οι παίκτες του Κώστα Μπεδρελή ήταν εύστοχοι στο πρώτο ημίχρονο βάζοντας τις βάσεις για τη νέα επιτυχία και με τον Κακουλίδη στο 5ο λεπτό έκαναν το 0-1, με τον Φάκη στο 25′ με φάουλ το 0-2 και τον ίδιο παίκτη στο 50′ με πλασέ έκαναν το 0-3, ενώ το τελικό 0-4 διαμόρφωσε ο Μανίσογλου στο 65′ για την Ξάνθη που ήταν καλύτερη στο δεύτερο ημίχρονο.

Έτσι, οι ξανθιώτες συνεχίζουν μόνοι πρώτοι με 43 βαθμούς ενώ οι γηπεδούχοι παρέμειναν στους 28.

ΑΕΛ (Ζήσης Ζιάγκας): Σουλούκος, Μπουζούκης, Κοντογιώργος (46′ Τέλιος), Χ. Φουρκιώτης (46′ λ.τρ. Κόφφας), Παπακωνσταντίνου, Πετάνι (58′ Τσουμάνης), Μιλτιάδης Καμπέρης (71′ Κουσκουρίδας), Μ. Φουρκιώτης (58′ Δημόπουλος), Πινακάς, Μαλάκος.

ΞΑΝΘΗ (Κώστας Μπεδρελής): Γκάρας, Ποδάρας (70′ Τσιτσεκίδης), Λεωντσάκος, Τενεκές, Θυμιάνης (60′ Κιούπης), Πασσαλής (46′ Γκασιμπαγιατζίδης), Μανίσογλου, Γράβας (65′ Σπυριδωνίδης), Φάκης (65′ Κοτόπουλος), Τσιλιγγίρης, Κακουλίδης.