Απέδρασε στις… καθυστερήσεις ο ΠΑΣ!

Τη νίκη με 1-0 εκτός έδρας, πήραν οι Κ17 του ΠΑΣ Γιάννινα κόντρα στη Βέροια! Η ομάδα των Ιωαννίνων κατάφερε να φύγει με το «διπλό» από την πόλη της Ημαθίας χάρη σε πέναλτι που κέρδισε ο Λώλης στις καθυστερήσεις του αγώνα με τον Λιάππη να το μετατρέπει σε γκολ και να διαμορφώνει έτσι το τελικό 0-1!

Από την άλλη οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο και την κυκλοφορία της μπάλας, χωρίς όμως να σκοράρουν και να εκμεταλλεύονται τις ευκαιρίες που δημιούργησαν με καλύτερες αυτές των Σοφιανίδη και Καμουλάκου στο πρώτο και δεύτερο ημίχρονο αντίστοιχα.

ΒΕΡΟΙΑ (Δημήτρης Χριστοφορίδης): Βενετικίδης, Μπράτσια (75′ Κωστογλίδης), Ιτσκάρας, Παλάνης, Σπυρίδης (70′ λ.τρ. Κοντός), Κουτσούκης, Φωτόπουλος, Στογιανίδης (83′ Ματελόπουλος), Περπερίδης (80′ Καμουλάκος), Σοφιανίδης, Κυζιρίδης (78′ Κουλιανίδης).

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (): Πατσιούρας, Μέγας, Τάτσης, Γώγος (90+3′ Καραγιώργος), Κώστας, Τσούνης (78′ Λάγκας), Λιάππης, Λιάσος (78′ Κ. Παπαδόπουλος), Λώλης (90+3′ Φίλιος), Ελ. Παπαδόπουλος, Γιωτάκης (73′ Σαββίδης).