Απίστευτη ανατροπή στο Αγρίνιο, από 0-2 σε 3-2 μέσα σε είκοσι λεπτά!

Ο αγώνας Αστέρας Τρίπολης-Λάρισα και Παναιτωλικός-Ξάνθη διεκδικούν το… βραβείο του αγώνα της χρονιάς! Επίσης συναρπαστικό ματς έγινε και στο Αγρίνιο με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται στο ματς με 2-0, αλλά τελικά οι γηπεδούχοι να παίρνουν τη νίκη με 3-2!

Μόλις στο 5′ η Ξάνθη έκανε το 0-1 με τον Χασάνογλου, ενώ στο 39′ ο Μελισσόπουλος σημείωσε το 0-2! Ο Παναιτωλικός όμως δεν είχε πει την τελευταία του λέξη και στο δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε την αντεπίθεσή της!

Στο 58′ ο Τασιούλης μείωσε σε 1-2, ενώ ο Μιχάι στο 70′ ισοφάρισε σε 2-2! Ο Παναιτωλικός πήρε τη μεγάλη νίκη ολοκληρώνοντας την ανατροπή με τον Γκασούκα στο 78′ και μέσα σε είκοσι λεπτά οι Αγρινιώτες σημείωσαν τρία γκολ.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Γιώργος Ταράσης): Κουσιάδης, Πριόνας, Δ. Γιαννιώτης, Μιχάι, Παρράς (87′ Παναγιωτίδης), Τσιγγάρας, Χριστογιάννης, Νταλακούρας, Τασιούλης (62′ Γεωργούσης), Βουτσίτσεβιτς (73′ Μανωλάκης), Γκασούκας.

ΞΑΝΘΗ (Κώστας Προδρομίτης): Σταθάκης, Πεταλωτής, Βαφειάδης, Χαάνογλου Παπάζογλου, Κώστας, Παπαδόπουλος, Καπτέλι (70′ Τσάπαρης), Μελισσόπουλος, Καλογιάννης (62′ Σουλεϊμάν Οκάν), Ιωσηφίδης (80′ Τζιβανόπουλος).