Απίστευτος Ατρόμητος, 7-0 τον ΠΑΟΚ στο Περιστέρι!

Με το εντυπωσιακό 7-0 νίκησε ο Ατρόμητος στο γήπεδο Ηφαίστου στο Περιστέρι τον ΠΑΟΚ, για το πρωτάθλημα της Superleague K20 και την εξ αναβολής 27η αγωνιστική!

Οι Θεσσαλονικείς δεν παρουσιάστηκαν ποτέ στο γήπεδο και οι γηπεδούχοι παίζοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο κατάφεραν από το πρώτο ημίχρονο να έχουν το προβάδισμα με 6-0!

Πρωταγωνιστής για τον Ατρόμητο ήταν ο Τριμμάτης, με τον 18χρονο επιθετικό να σημειώνει τέσσερα γκολ!

Μόλις στο 12′ η ομάδα του Περιστερίου προηγήθηκε στον αγώνα, όταν ο Τζίνοβιτς «γέμισε» από εκτέλεση κόρνερ και ο Στρούγγης με το κεφάλι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κανελίδη. Οκτώ λεπτά αργότερα έγινε το 2-0! Ξανά κόρνερ του Τζίνοβιτς, αυτή την φορά όμως ο Τριμμάτης έκανε το σουτ και η μπάλα αφού χτύπησε στο δοκάρι της εστίας του ΠΑΟΚ, κατέληξε στα δίχτυα για το δεύτερο γκολ του Ατρόμητου.

Στο 25′ νέο κόρνερ του Τζίνοβιτς (τρίτη ασίστ), κεφαλιά του Κρουσέλ και… 3-0! Δέκα λεπτά μετά, ο Τριμμάτης πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του από τα δεξιά, βρέθηκε σε θέση… βολής και με πλασέ «έγραψε» το 4-0! Στο 41′, πλέον, Τριμμάτης πέτυχε το χατ τρικ κάνοντας το 5-0, ενώ στο 45′ ο ίδιος παίκτης σημείωσε και το 6-0!

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ατρόμητος έριξε ρυθμό, αλλά σημείωσε ένα ακόμη γκολ και αυτό στο 75′ με τον Τζίνοβιτς να «μοιράζει» την τέταρτή του ασίστ από κόρνερ και τον Στρούγγη με το κεφάλι να διαμορφώνει το τελικό 7-0 και το ματς να τελειώνει όπως ξεκίνησε! Κόρνερ Τζίνοβιτς και κεφαλιά Στρούγγη!

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Κώστας Παρθενίου): Κίναλης, Γιαταγανάκης, Τζίνοβιτς, Στρούγγης, Κρουσέλ, Λαζαρίδης, Δαλκαφούκης, Παυλής, Τριμμάτης, Κότσικος, Παναγιωτόπουλος, ενώ αγωνίστηκαν και οι Χαραλάμπους, Κάιο, Κουτρούλης.

ΠΑΟΚ (Πάμπλο Γκαρσία): Κανελίδης, Γιαλαμούδης, Παπαθανασίου, Γκιντίδης, Πολύζος (70′ Mελετίδης), Μίσκοβιτς, Χατζηδίμπας, Χατζηστραβός, Τζοβάρας, Κόζακ (46′ Ματθαίου), Σταθόπουλος (46′ Αηδονίδης).

* Η φωτογραφία είναι από την ιστοσελίδα peristerisports.gr.