Απίστευτο ματς, νικητής ο Παναιτωλικός με 4-3 την ΑΕΚ!

Με τον καλύτερο τρόπο ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις του ο Παναιτωλικός στο πρωτάθλημα της Superleague K20, καθώς νίκησε την ΑΕΚ στο Αγρίνιο με 4-3, προσφέροντας και πλούσιο θέαμα σε όσους βρέθηκαν στο γήπεδο!

Οι γηπεδούχοι από νωρίς κατάφεραν να κάνουν το 2-0. Στο 15′ ο Γκασούκας άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Αγρινίου, ενώ δύο λεπτά ο Γιαννιώτης σημείωσε το 2-0, με την ΑΕΚ να αντιδρά και στο 28′ να μειώνει σε 2-1 με τον Βλαχομήτρο.

Ο Γκασούκας όμως στο δεύτερο ημίχρονο και μόλις στο 46′ «χτύπησε» ξανά για το 3-1 και στο 55′ ο Παρράς σημείωσε το 4-1 για τον Παναιτωλικό! Η ΑΕΚ από την άλλη είχε δοκάρι στο 60′ με τον Τσέλιο σε απευθείας εκτέλεση φάουλ, αλλά μείωσε σε 4-2 στο 72′ ξανά με τον Βλαχομήτρο, ενώ ο ίδιος παίκτης πραγματοποίησε το χατ τρικ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων διαμορφώνοντας το 4-3!

Να σημειωθεί πως στο 88′ η ΑΕΚ έμεινε με δέκα παίκτες, καθώς αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Μπούσης.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Γιώργος Ταράσης): Κουσιάδης, Πριόνας, Παρράς (70′ Βακράκος), Μιχάι, Χριστογιάννης, Τσιγγάρας, Παναγιωτίδης, Νταλακούρας, Γιαννιώτης, Γεωργούσης (37′ Μανωλάκης), Γκασούκας (78′ Πατίλας).

ΑΕΚ (Νίκος Παναγιωταράς): Χατζηεμμανουήλ (46′ Γκίνης), Ασπρογιάννης, Ψάνης (72′ Τάμπας), Μαρκοπουλιώτης, Μπούσης, Μπάμπης, Αντωνίου (58′ Λημνιός), Γιούσης, Σπηλιώτης, Τσέλιος, Βλαχομήτρος.