Απίστευτο! Νίκη του Ολυμπιακού με 11-0 κόντρα στον Πλατανιά!

Ασταμάτητος εμφανίστηκε ο Ολυμπιακός κόντρα στον Πλατανιά στις αθλητικές εγκαταστάσεις του Ρέντη, στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής της Superleague K17! Οι «ερυθρόλευκοι» διέσυραν τον αντίπαλό τους και έδειξαν ότι ήθελαν πολύ να επιστρέψουν στις νίκες και το έκαναν με το εμφατικό 11-0!

Η ομάδα του Πειραιά από το πρώτο ημίχρονο κιόλας είχε πάρει προβάδισμα με 7-0 και στη συνέχεια όλοι οι ποδοσφαιριστές που χρησιμοποιήθηκαν από τον Τάσο Θέο, ήθελαν να δείξουν ότι είναι σε καλή αγωνιστική κατάσταση. Σε ένα ματς που ο Τσιριγώτης έκανε προσωπικό ρεκόρ, όπως και στο φετινό πρωτάθλημα για όλες τις ομάδες, σημειώνοντας συνολικά έξι γκολ ο ίδιος!

Μόλις στο 4′ ο Τσιριγώτης ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ, ενώ τρία λεπτά μετά έδωσε την ασίστ στον Βοΐλη για το 2-0! Στο 12′ ο Ντουμάνης ήταν ο δημιουργός του 3-0 με τον Τσιριγώτη σκόρερ και στο 21′ ο ίδιος ποδοσφαιριστής με ατομική ενέργεια έκανε το 4-0! Οκτώ λεπτά αργότερα ξανά ο Ντουμάνης έδωσε την ασίστ στον Τσιριγώτη για το 5-0 και στο 38′ ο Βοΐλης σημείωσε το δεύτερο προσωπικό του γκολ με ασίστ του Ζιάκα για το 6-0 και στο 40′ ο Ζιάκας «έγραψε» το 7-0 του πρώτου ημιχρόνου!

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός συνέχισε στον ίδιο ρυθμό, με τον Πλατανιά να έχει απλά παθητικό ρόλο και στο 54′ ο Τσιριγώτης έκανε το 8-0 και ένα πεντάλεπτο μετά ο Κατσούκης σημείωσε το 9-0! Στο 78′ ο Τσιριγώτης σκόραρε το 6ο προσωπικό του γκολ για το 10-0 του αγώνα και το τελικό 11-0 διαμορφώθηκε στο 86′ με τον Μπουλάρι να δίνει στον Φυτόπουλο και εκείνος να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα των Κρητικών.

Με τη νίκη αυτή ο Ολυμπιακός απομακρύνθηκε ακόμα περισσότερο από τον τρίτο Παναθηναϊκό, από τη στιγμή που οι «πράσινοι» αναδείχθηκαν ισόπαλοι με τον Ατρόμητο (1-1) και έμειναν 4 βαθμούς πίσω από τους «ερυθρόλευκους».

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Τάσος Θέος): Νικοπολίδης (62′ Βεζύρης), Κακάμης, Παπαγγελής, Παπαδόπουλος, Γκοτζαμανίδης, Νεοφυτίδης, Ντουμάνης (46′ Κατσούκης), Τσερκώνης (35′ Αντωνόπουλος), Βοΐλης (46′ Μπουλάρι), Τσιριγώτης, Ζιάκας (46′ Φυτόπουλος).

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Γιάννης Λιουδάκης): Πενταράκης, Κατσαρός, Αργυρουδάκης (43′ Αναγνωστόπουλος), Σηφακάκης (15′ Κακαβελάκης), Αναστασόπουλος, Ντόις (75′ Χατζημαρινάκης), Στεφανίδης (52′ Βρέτο), Σταυρουλάκης, Γιακουμάκης, Παπαγεωργίου, Κομισόπουλος (55′ Μαλανδράκης).