Απίστευτο φινάλε, πήρε τον βαθμό στο 90′ ο Παναιτωλικός!

Ματς για γερά νεύρα ήταν αυτός του ΠΑΣ Γιάννινα με τον Παναιτωλικό, για την 11η αγωνιστική της Superleague K20! Οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες με σκορ 2-2, με ένα… απίστευτο φινάλε!

Ο ΠΑΣ ήταν αυτός ο οποίος κατάφερε να προηγηθεί στον αγώνα με 2-0, αλλά τα τελευταία λεπτά ο Παναιτωλικός μπόρεσε να γυρίσει το ματς και να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας.

Στο 42′ οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν, όταν αμυντικός του Παναιτωλικού βρήκε την μπάλα με το χέρι μέσα στην περιοχή και ο διαιτητής έδωσε το πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Λιάππης ο οποίος και έκανε το 1-0 στον αγώνα.

Στο δεύτερο μέρος ο Παναιτωλικός αντέδρασε, όμως παρά τις ευκαιρίες που είχε ο ΠΑΣ ήταν η ομάδα που έβαλε το γκολ! Σέντρα του Γρηγοριάδη στο 82′, με τον Μπελεβώνη να βρίσκει την μπάλα και να καταλήγει στα δίχτυα της ομάδας του για το 2-0…

Παρά το 2-0 οι φιλοξενούμενοι δεν το έβαλαν κάτω και στο 89′ ο Γκασιούκας κατάφερε να μειώσει, ενώ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Γκασιούκας και πάλι διαμόρφωσε το τελικό 2-2!

Να σημειωθεί πως τη στιγμή των πανηγυρισμών αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα ο Μπελεβώνης, καθώς μίλησε στον διαιτητή.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Χρήστος Αγγέλης): Παπαϊωάννου, Κάγια, Μελιγγιώτης, Ζώγκος, Βασιλάκης, Νικολόπουλος, Λιάππης (77′ Κωσταμένας), Λιάσος, Πήλιος (65′ Γρηγοριάδης), Κ. Παπαδόπουλος, Ελ. Παπαδόπουλος (83′ Τσούνης).

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Γιώργος Ταράσης): Θεοδωρόπουλος, Πριονάς, Μπακογιάννης (81′ Αλομπισάτ), Χριστογιάννης, Γιαννιώτης, Τσιγγάρας, Μπελεβώνης, Νταλακούρας, Γκασούκας, Κυζιρίδης, Δ. Καββαδίας (70′ Γεωργούσης).

Πηγή: super-fm.gr