«Απόδραση» Πανιωνίου!

Την εκτός έδρας νίκη με 2-1 απέναντι στην Ξάνθη, κατάφεραν και πήραν οι Νέοι του Πανιωνίου για την 4η αγωνιστική της Superleague Κ20. Οι «κυανέρυθροι» ήταν καλύτεροι στο ματς, αν και μπήκαν κάπως χαλαρά κάτι που έδωσε το δικαίωμα στους Ακρίτες να προηγηθούν στο 16’ με τον Σαμπανίδη.

Ο Πανιώνιος όμως κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1-1 στο 34’ με τον Αντωνακόπουλο και ο Οικονομίδης μόλις τρία λεπτά μετά «έγραψε» το 2-1, σκορ το οποίο έμεινε μέχρι το τέλος και πήρε τη νίκη ο Πανιώνιος.

Μάλιστα να σημειωθεί πως ο Πανιώνιος στις καθυστερήσεις κέρδισε και πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε ο Βουκελάτος και ο Σταθάκης κατάφερε να αποκρούσει!

ΞΑΝΘΗ: Σταθάκης, Χασάνογλου (81’ Καλαϊτζίδης), Παπάζογλου, Βαφειάδης, Σβάρνας, Παπαδόπουλος (55’ Καπτέλι), Μελισσόπουλος, Κώστας, Σαμπανίδης, Ιωσηφίδης, Χατζηχασάνογλου (71’ Τζιβανόπουλος).

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Αστράς, Βλάχος, Σταμίρης (55’ Γλυνός), Δαβρής, Σταυρόπουλος, Γκίνης (62’ Αρσενίδης), Βουκελάτος, Παπανικολάου, (85’ Μητσιογιάννης), Αντωνακόπουλος, Οικονομίδης, Χελάς.