Από ένα ημίχρονο, με τον Παναιτωλικό να παίρνει το τρίποντο

Ίσως η ισοπαλία να ήταν το πιο δίκαιο αποτέλεσμα στο ματς ανάμεσα σε Παναιτωλικό και Βέροια για την τελευταία αγωνιστική του Βορείου ομίλου της Superleague K17! Οι φιλοξενούμενοι νίκησαν με 3-2, με τις δύο ομάδες να έχουν από ένα ημίχρονο.

Ο Παναιτωλικός κατάφερε να προηγηθεί στο πρώτο μέρος με 3-0! Ο Ντόβας με τη συμπλήρωση του πρώτου τέταρτου έκανε το 1-0, ενώ στο 22′ ο Λιάβας σημείωσε το 2-0 και στο 35′ ο Κοτρώτσος «έγραψε» το 3-0! Να σημειωθεί πως μόλις στο 1ο λεπτό του αγώνα, ο Αλομπισάτ εκτέλεσε πέναλτι το οποίο έπιασε ο Ντιντιλάς! Στο 43′ ο διαιτητής ακύρωσε γκολ της Βέροιας ως οφσάιντ.

Στο δεύτερο ημίχρονο όμως οι γηπεδούχοι παρουσιάστηκαν αλλαγμένοι εντελώς και στο 55′ κατάφεραν να μειώσουν σε 1-3 με το γκολ του Περπερίδη, ενώ δέκα λεπτά μετά ο Στογιαννίδης μείωσε σε 2-3! Στο 70′ η Βέροια είχε δοκάρι με τον Ιτσκάρα και από εκεί και πέρα ζήτησαν τρία πέναλτι από τον διαιτητή της αναμέτρησης! Συγκεκριμένα, στο 75′, 80′ και 87′!

Το τρίτο γκολ για τη Βέροια δεν ήρθε ποτέ και έτσι ο Παναιτωλικός έφυγε από την πόλη της Ημαθίας με τους τρεις βαθμούς.

ΒΕΡΟΙΑ (Δημήτρης Χριστοφορίδης): Ντιντιλάς, Στογιαννίδης (85′ Γότας), Ιτσκάρας (87′ Κουλιανίδης), Κουτσούκης, Τζάνι, Ταλαίπωρος, Σπυρίδης (30′ Ματελόπουλος), Φωτόπουλος (78′ Τρούπκος), Σοφιανίδης, Περπερίδης (72′ Λουκίδης), Κυζιρίδης.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Δημήτριος Θεοδοσίου): Καλαντζής, Μπινιάρος, Θώδης (82′ Σκόνδρας), Μπακαδήμας, Κοτοφώλης, Τσιαντής, Ντόβας (58′ Ζώτα), Κοτρώτσος (89′ Ταράσης), Αλομπισάτ (58′ Χοχτούλας), Καββαδίας (7′ λ.τρ. Πανταζής), Λιάβας.