Τελευταiα Νeα:

Από ένα σε κάθε ημίχρονο και 2-0 ο Παναθηναϊκός!

Άνοιξε η αυλαία για την καινούργια αγωνιστική περίοδο του πρωταθλήματος της Superleague K20! Ο Παναθηναϊκός υποδέχτηκε το πρωί του Σαββάτου τον Λεβαδειακό στο Κορωπί και επικράτησε χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα με 2-0.

Οι «πράσινοι» ήταν καλύτεροι στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα και έδειξαν ότι έχουν κάνει καλή δουλειά στην καλοκαιρινή τους προετοιμασία με τον Κώστα Φρατζέσκο να είναι πλέον στην τεχνική ηγεσία των Νέων.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, ο Παναθηναϊκός κατάφερε να σημειώσει ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο και έτσι έφτασε στο νικηφόρο 2-0 επί των Βοιωτών οι οποίοι προσπάθησαν για κάτι καλύτερο χωρίς όμως επιτυχία. Το 1-0 έγινε μόλις στο 10′ με τον Παλασκώνη ο οποίος εκμεταλλεύτηκε την καλή εκτέλεση κόρνερ του Κουντουριώτη. Ο Λεβαδειακός πίεσε στη συνέχεια και είχε μία καλή ευκαιρία με τον Νίκα, αλλά έμεινε το 1-0, ενώ το ίδιο συνέβη και στις ευκαιρίες του Παναθηναϊκού με τους Εμμανουηλίδη και Σέχου.

Το 2-0 διαμορφώθηκε στο 90′ του αγώνα, όταν ο Θεοχάρης έβγαλε ωραία για τον Ντόκο ο οποίος βγήκε τετ α τετ και πλάσε για το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα, ενώ είχε ευκαιρία για να σκοράρει και ο Ραφαήλ με το που μπήκε στο ματς στο 89ο λεπτό της αναμέτρησης.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Κώστας Φρατζέσκος-Κώστας Ταράσης): Ξενόπουλος, Παλασκώνης, Ντόκο, Οικονομόπουλος, Ζερβόπουλος, Σκεντεράι, Εμμανουηλίδης (89′ Ραφαήλ), Θεοχάρης, Σέχου (85′ Θεοδωράκης), Κουντουριώτης (65′ Καλομοίρης), Δημήτρουλας.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Βαγγέλης Φράγκας): Ζωγράφος, Σάλαϊ, Τσίγκος, Λιάγκας, Μερεντίτης, Κουκουβίνος, Βήχος, Αργυρίου, Βήχος, Νίκας, Φάσας.