Από ένα σε κάθε ημίχρονο

Τη νίκη με 2-0 πήραν οι Κ17 του ΠΑΟΚ απέναντι στον σκληροτράχηλο ΠΑΣ Γιάννινα. Οι Θεσσαλονικείς εκμεταλλεύτηκαν την έδρα τους και έτσι πανηγύρισαν τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Από την άλλη ο ΠΑΣ προσπάθησε για κάτι καλό χωρίς όμως να τα καταφέρει.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ σχετικά νωρίς, αφού στο 19′ ο Πουρναράς έδωσε στον Γρόσδη και εκείνος έκανε το 1-0. Το τελικό 2-0 διαμορφώθηκε στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 58ο λεπτό της αναμέτρησης με σκόρερ τον Τάχατο, από πάσα του Ατματζίδη.

ΠΑΟΚ (Άγγελος Ζαζόπουλος): Μπαλωμένος, Αβεντισιάν (69′ Στοΐνοβιτς), Τάχατος, Μουτζούρης, Καλτσίδης, Καραμπέρης (74′ Δ. Θεοδωρίδης), Τσέλιος (51′ Τσιάκαλος), Γρόσδης, Μπούμπας (56′ Μπάλας), Πουρναράς (56′ Ατματζίδης), Κορέας.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Νίκος Μπαδήμας): Βακαλόπουλος, Ντάνας, Πόγιας (70′ Ιωαννίδης), Μέγας, Γώγος, Πανάρετος, Παππάς (84′ Δήμου), Εμβραΐζογλου, Τάφα (59′ Καλογήρου), Μακρής (85′ Γροσδάνης), Πλατιάς (79′ Σακκάς).