Από ένα σε κάθε ημίχρονο

Με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο η ΑΕΛ κατάφερε να πάρει τη νίκη στον Βόρειο όμιλο της Superleague K17 με 2-0 απέναντι στον Παναιτωλικό, εντός έδρας.

Στο 30′ ο Πετάνι κατάφερε να ανοίξει το σκορ για τους γηπεδούχους, ενώ το τελικό 2-0 διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις του αγώνα με τον Τσουμάνη.

ΑΕΛ (Ζήσης Ζιάγκας): Κολοβός, Μπουζούκης (83′ Κουσκουρίδας), Μαλάκος, Χ. Φουρκιώτης, Τέλιος, Πετάνι, Μιλτιάδης (88′ Παπαδημητρίου), Καμπέρης (72′ Δημόπουλος), Μ. Φουρκιώτης (80′ Τσουμάνης), Πινακάς, Κόφφας (66′ Μαλούσι).

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Δημήτρης Θεοδοσίου): Τσεκούρας, Ευθυμίου (75′ Ντόκας – Ραφαήλ), Μαντζανάς (85’ Αγρογιάννης), Μελιάδης (36′ λ.τρ. Ντούλιας), Πανταζής, Σκόνδρας, Κωνσταντόπουλος, Φραγκούλης (82′ Καρατσόλης), Σκιαδάς, Θεοτοκάτος (87′ Ντόκας – Ραφαήλ).