Από… ημίχρονο!

Ο Ολυμπιακός βγήκε νικητής του ντέρμπι με την ΑΕΚ στο Νότιο όμιλο της Superleague K17, στις αθλητικές εγκαταστάσεις του Ρέντη. Οι «ερυθρόλευκοι» επικράτησαν με 2-0 της ΑΕΚ και πήραν τους τρεις βαθμούς.

Το ματς ήταν αρκετά… ήρεμο, με τους γηπεδούχους να δημιουργούν 4 ευκαιρίες και να σημειώνουν δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο με τους Φέκκα και Γκοτζαμανίδη να είναι οι κορυφαίοι του αγώνα.

Στο 12′ ο Μαρτίνης «γέμισε» από εκτέλεση φάουλ, ο Γκοτζαμανίδης έδωσε πάσα με το κεφάλι και ο Ράμα με πλασέ άνοιξε το σκορ! Στο 39′ ο Φέκκας έκανε το σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή με τον Καλούδη να διώχνει σε κόρνερ με εντυπωσιακό τρόπο και στο επόμενο λεπτό ο Φέκκας έβγαλε τη σέντρα από τα αριστερά και ο Γκοτζαμανίδης με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 2-0!

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Τάσος Θέος): Καραργύρης, Κωνσταντινίδης, Μαρτίνης, Γκοτζαμανίδης, Μποσκουΐδης, Γλυνός, Τσακίρης (74′ Γεωργαντής), Ράμα, Μπουλάρι (80′ Τσέργας), Φέκκας (87’Ντούλος), Μουγιός (90′ Μπαλωμένος).

ΑΕΚ (Ιβάν Νεντέλκοβιτς): Καλούδης, Πλουμάτος (65′ Δημητρίου), Κανελάκης, Λαζαρίδης, Καραβίδας (46′ Τσερίκλος), Πετούσης, Κατσικάς (46′ Αρβανίτης), Αυγέρης, Σταματής (84′ Κοπιτσής), Τσανής (65′ Πασατζίδης), Μπιλικαΐδης.