Από νωρίς δυνατά και «διπλό» του ΠΑΟΚ στο Κορωπί!

Οι Κ20 του ΠΑΟΚ κατάφεραν και πήραν τη νίκη εκτός έδρας απέναντι στον Παναθηναϊκό με 3-1! Με τους Θεσσαλονικείς να παίζουν καλό ποδόσφαιρο και να αναγκάζουν τον Παναθηναϊκό στη δεύτερή του ήττα στη Superleague K20 και να μεγαλώνει η βαθμολογική διαφορά από τον Ολυμπιακό.

Οι φιλοξενούμενοι μόλις στο πρώτο λεπτό κατάφεραν να προηγηθούν στον αγώνα, όταν ο Τζοβάρας έκλεψε την μπάλα, έδωσε στον Γκαργκαλατζίδη και με πλασέ έγινε το 0-1! Ο ΠΑΟΚ συνέχισε το ίδιο δυνατά και στο 20′ ο Καπρέτσος βρήκε ωραία τον Ματθαίου και εκείνος δε δυσκολεύτηκε να «γράψει» το 0-2!

Οι «πράσινοι» προσπάθησαν στη συνέχεια να αντιδράσουν και κατάφεραν να μειώσουν σε 1-2 στο 29′ με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μαυρομάτη.

Το δεύτερο ημίχρονο είχε ακόμη πιο γρήγορο ρυθμό, με τον Παναθηναϊκό να πιέζει για την ισοφάριση, ενώ από την άλλη και ο ΠΑΟΚ να είναι επικίνδυνος στις αντεπιθέσεις του και οι φιλοξενούμενοι τελικά ήταν αυτοί που έφτασαν στο γκολ και στο τελικό 1-3 όταν ο Ματθαίου ανατράπηκε από τον Χαλκίδη με τον διαιτητή να δίνει το πέναλτι και ο Λύρατζης να το εκτελεί εύστοχα!

Παναθηναϊκός (Βαγγέλης Σάμιος): Χαλκίδης, Βαλμάς, Μαυρομάτης, Ανδρέου, Σερβιλάκης, Μίγγος, Αγγελόπουλος, Μπουζούκης, Πίσπας, Παπανικολάου, Χατζηγιοβάννης, ενώ έπαιξαν και οι Κουντουριώτης, Δημήτρουλας.

ΠΑΟΚ (Πάμπλο Γκαρσία): Μούτσα, Λύρατζης, Γιαλαμούδης, Δημητρίου, Δοδοντσάκης, Κυριλλίδης, Νουκάρης (65′ Μελετίδης), Καπρέτσο (55′ Χατζηδίμπας), Ματθαίου, Τζοβάρας, Γκαργκαλατζίδης (75′ Χατζηστραβός).