Αρχή με... διπλό!

Αρχή με… διπλό!

Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε το πρωτάθλημα της Superleague Κ20 ο Πλατανιάς, καθώς κατάφερε να περάσει νικηφόρα από την Κέρκυρα με το τελικό 2-1. Οι Κρητικοί έπαιξαν καλό ποδόσφαιρο και παρότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ μπόρεσαν να πάρουν τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Συγκεκριμένα οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 18’ με τον Ζαΐμι σε τετ α τετ με τον αντίπαλο τερματοφύλακα. Οι φιλοξενούμενοι όμως στο δεύτερο ημίχρονο ανέβασαν την απόδοσή τους και μπόρεσαν να φτάσουν στη νίκη.

Στο 58’ ο Κορωνάκης ισοφάρισε σε 1-1, ενώ ο Καμπόσος στο 80’ είχε δοκάρι. Το τελικό 2-1 υπέρ του Πλατανιά διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις και συγκεκριμένα στο πέμπτο λεπτό, με την κεφαλιά του Λάμτσε!

ΚΕΡΚΥΡΑ (Κώστας Χριστοφοράκης): Βλαδιμηρίδης, Βλάχος, Ματσοβίλα, Γκίτσης, Γραμμένος, Κοσκινάς (60’ Κουλούρης), Κυζιρίδης, Μίσκου, Γεωργόπουλος, Ζαΐμι (65’ Τζατζανάς), Τσάνης (60’ Βασιλάκης).

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Νίκος Μαναρώλης): Λαμπίρης, Τσατσαρώνης, Άμπντελ, Κορωνάκης, Ουές, Μαθιουδάκης (70’ Γ. Αμαραντίδης), Καμπόσος, Ρουσάκης (61’ Λέκκα), Παπαδάκης, Σκουλουδάκης (85’ Λάμτσε), Ζίκο.