Αστέρας για… φίλημα, νίκησε την ΑΕΚ και φορτσάρει για Final 4!

Οδεύει ολοταχώς προς την τελική φάση του πρωταθλήματος της Superleague K17 ο Αστέρας Τρίπολης από τον Νότιο όμιλο! Οι Αρκάδες υποδέχτηκαν την ΑΕΚ στην έδρα τους και κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με 1-0! Κάτι που σημαίνει ότι εδραιώθηκαν πλέον στη δεύτερη θέση του ομίλου και έχουν 4 βαθμούς διαφορά από την ΑΕΚ που έχει ένα ματς λιγότερο και απομένουν για την ολοκλήρωση του πρωταθλήματος δύο ματς!

Στον αγώνα φάνηκε ότι και οι δύο ομάδες είχαν αρκετό άγχος, από τη στιγμή που είχε μεγάλη βαθμολογική σημασία και «παιζόταν» κατά πολύ η πρόκριση για το Final 4 της Superleague K17 και παράλληλα είχε και αρκετό πάθος.

Με τον Αστέρα όμως να φτάνει στο γκολ στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης και συγκεκριμένα στο 82ο λεπτό της αναμέτρησης και μάλιστα με ωραίο τρόπο! Ο Φωτόπουλος βρήκε τον Μαρίνο μέσα στη μεγάλη περιοχή της ΑΕΚ, με τον μόνιμο σκόρερ του Αστέρα στις τελευταίες αγωνιστικές να κάνει το σουτ και να στέλνει την μπάλα στο… παραθυράκι του Τάφα για το τελικό 1-0!

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Κώστας Μπεντεβής): Τσιμόπουλος, Τσέκος, Μαχαίρας, Ζορμπάς, Χριστόπουλος, Αντζουλάς, Ρούνης, Γλέζος, Κωτσόπουλος, Κανελλόπουλος, Μαρίνος, ενώ αγωνίστηκαν και οι Ντίνε, Τζίμας, Διαμαντόπουλος, Φωτόπουλος, Μπικάκου.

ΑΕΚ (Μάρκος Δήμος): Τάφας, Σταμούλης, Μπογκντάνι, Κολιμάτσης, Μωραϊτάκης, Πετρίδης, Μπότος, Βλάχος, Σαρδέλης, Νταούλιας, Χριστόπουλος, έπαιξαν και οι Τριάντης, Στυλιανόπουλος, Βασιλόπουλος, Μπακίρης, Σαχσανίδης.