Αστέρας Τρίπολης-Απόλλων Σμύρνης 2-0 Κ17: «Καυτός» ο Μιχόπουλος!

Χάρη σε δύο γκολ του Μιχόπουλου ο Αστέρας Τρίπολης νίκησε με 2-0 τον Απόλλων Σμύρνης για το Νότιο όμιλο της Super League K17.

Στο 65′ ο Μιχόπουλος άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, ενώ στο 90′ ο ίδιος διαμόρφωσε το τελικό 2-0 στην αναμέτρηση.

Στις καθυστερήσεις οι φιλοξενούμενοι είχαν την ευκαιρία να σκοράρουν, με το πέναλτι του Γκούφα, αλλά η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι! Να σημειωθεί πως στο συγκεκριμένο ματς ο Απόλλων ήταν αρκετά άτυχος, καθώς τραυματίστηκε στο ημίχρονο ο τερματοφύλακας της ομάδας και έγινε αλλαγή, ενώ αγωνίστηκε ήδη με πολλές απουσίες.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Κώστας Μπεντεβής): Μανουσάκης, Δούρος, Χριστόπουλος, Παπαθεοδωρίδης, Αδαμόπουλος, Προύντζος, Αντωνάκης (85′ Παπαϊωάννου), Ανανιάδης (85′ Ντερβίσι), Μπερκής (75′ Τσιράκης), Μιχόπουλος, Γουσέτης.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Κώστας Δεληγιάννης): Στάθης (46′ λ.τρ. Τασόπουλος), Κουρέας, Κουτσουράς, Ζαχαρίου, Βλαχονικολέας, Γιαννάκη (60′ Κουτσούκος), Κοντογιαννάτος (80′ Γκούφας), Σαλάτας, Λιάσκος, Μιχαλόπουλος, Καραγιάννης.