Αστέρας Τρίπολης-Ξάνθη live

Ο διοργανωτής του Final 4 της Superleague K17, Αστέρας Τρίπολης, αντιμετωπίζει την Ξάνθη στον πρώτο ημιτελικό της διοργάνωσης! Οι Αρκάδες έχουν αναλάβει τη διοργάνωση του Final 4, με την τελική φάση να πραγματοποιείται στο γήπεδο «Θ. Κολοκοτρώνης».

Με τον Αστέρα Τρίπολης να έχει τερματίσει στην πρώτη θέση του Νοτίου ομίλου, ενώ από την άλλη η Ξάνθη πήρε τη δεύτερη θέση του Βορείου ομίλου της Superleague K17.

Το live του αγώνα

Σε κάθε περίπτωση το τελικό αποτέλεσμα είναι 7-6 και στέλνει την ομάδα της Τρίπολης στον τελικό του Final 4 στους Κ17

Κοντράστ συναισθημάτων στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης» με τους ποδοσφαιριστές του Αστέρα Τρίπολης να πανηγυρίζουν και τους ποδοσφαιριστές της Ξάνθης να μην πιστεύουν ότι δεν θα είναι εκείνοι στον τελικό του Σαββάτου

Τέλος του ημιτελικού! Ο Αστέρας στον τελικό μέσω των πέναλτι!

Αποκρούει ο Τσιμόπουλος και στέλνει τον Αστέρα Τρίπολης στον τελικό

Ζουρνατζίδης στην επόμενη εκτέλεση πέναλτι για την Ξάνθη , οι δυο τερματοφύλακες που είχαν εξαιρετικές επεμβάσεις τωρα ειναι ο ένας απέναντι απο τον άλλο

1-0 Πρώτο πέναλτι για την ομάδα του Αστέρα Τρίπολης με εκτελεστή τον Αντζουλά

Λίγες ανάσες από τους ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων και αμέσως μετά ξεκινά η διαδικασία των πέναλτι

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΞΑΝΘΗ 1-1

ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΠΑΡΑΤΑΣΗΣ

115′ Αλλεπάλληλες ντρίπλες του Γλέζου τον φέρνουν προ του γκολκίπερ της Ξάνθης Ζουρνατζίδη, ο οποίος με εκπληκτική απόκρουση κρατά το 1-1

113′ δυνατό Σουτ έξω από την περιοχή του Αστέρα Τρίπολης του Λεωντσάκου έφερε την μπάλα να περνά λάδι στα άουτ από το οριζόντιο δοκάρι του Τσιμόπουλου

Έναρξη του δεύτερου μέρους της παράτασης

Λήξη του πρώτου μέρους της παράτασης

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΞΑΝΘΗ 1-1

105′ κίτρινη για τον Λεωντσάκο της Ξάνθης

104′ Σέντρα σε εκτέλεση φάουλ απο τον Ρούνης για τον Αστέρα εξουδετέρωσε ο Ζουρνατζίδης

Σπυριδωνίδης και Τσιτσεκίδης έχουν περάσει στον αγώνα για λογαριασμό της Ξάνθης

98′ ωραία ενέργεια του Γλέζου το Σουτ του οποίου έδιωξε με κεφαλιά ο Τενεκές

92′ φάουλ έξω απο την περιοχή του Τσιμόπουλου περνά ανεκμετάλλευτο για την Ξάνθη

Ξεκίνησε η παράταση

Λήξη της κανονικής διάρκειας του Ά ημιτελικού του final 4 στους Κ17

95′ Εκπληκτικό Σουτ του Μελιοπουλου της Ξάνθης έδιωξε εντυπωσιακά ο Τσιμόπουλος σε κόρνερ

Αλλαγή για την Ξάνθη, την θέση του Σουλεϊμάν πήρε ο Κύπι

90′ πέντε τα λεπτά της καθυστέρησης για την λήξη της κανονικής διαρκείας του αγώνα.

89′ μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα, με ωραίες ντρίπλες ο Κωτσόπουλος βρέθηκε απέναντι στον Ζουρνατζίδη και πλάσαρε αουτ

86′ μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη, τετ-α-τετ του Ιωάννου απέναντι στον Τσιμόπουλο πλάσαρε άουτ

85′ σε κόρνερ έδιωξε ο Φωτόπουλος την σέντρα του Σουλειμάν, κόρνερ που πέρασε ανεκμετάλλευτο για την Ξάνθη

81′ ΓΚΟΛ 1-1 για τον Αστέρα Τρίπολης. Σε σέντρα ακριβείας του Διαμαντόπουλου με ωραία κεφαλιά ο αφύλακτος Κανελλόπουλος ισοφάρισε για τον Αστέρα Τρίπολης

80′ Σουτ έξω από την περιοχή της Ξάνθης από τον Μαρίνο εξουδετερώνει ο Ζουρνατζίδης

Στον αγώνα έχει περάσει και ο Ρούνης για τον Αστέρα Τρίπολης

76′ επικίνδυνη σέντρα του Μαρίνου του Αστέρα διώχνει ο Τενεκές

72′ κόρνερ για τον Αστέρα Τρίπολης που προσπαθεί να βγει στην επίθεση αλλά μένει εκτεθειμένος στην άμυνα

70′ Σουτ του Ιωάννου από το ύψος της μεγάλης περιοχής του Αστέρα μπλόκαρε ο Τσιμόπουλος

63′ Ευκαιρία για τον Αστέρα, όταν ο Γλέζος μέσα από την περιοχή πλάσαρε τον Ζουρνατζίδη στην πορεία της μπάλας παρεμβαίνει ο Λεωντσάκος, η μπάλα πήρε κατεύθυνση προς τα δίχτυα αλλά ο Ζουρνατζίδης μπλόκαρε αποσοβώντας την ισοφάριση

61′ Πέναλτι ζητούν οι παίκτες του Αστέρα όταν σε εκτέλεση φάουλ από τα αριστερά του Μαρίνου η μπάλα βρίσκει σε χέρι σε αμυντικούς της Ξάνθης

59′ Αλλαγές για τον προπονητή του Αστέρα Κώστα Μπεντεβή, την θέση του Κάρδαρη παίρνει ο Κωτσόπουλος και την θέση του Κανελλόπουλου πέρασε ο Ντινέ

57′ ΓΚΟΛ για την Ξάνθη με εύστοχο πέναλτι του Δουλγέρη. Στο πέναλτι υπέπεσε ο τερματοφύλακας του Αστέρα όταν σε τετ α τετ με τον Δουλγέρη τον ανέτρεψε και αμέσως ο διαιτητής του αγώνα κ. Κοκριδης υπέδειξε την «εσχάτη των ποινών» για τον ομάδα του Αστέρα.

56′ Πέναλτι για την Ξάνθη

50′ προϋποθέσεις αντεπίθεσης για την Ξάνθη , η σέντρα του Μελιοπουλου εξουδετέρωσε ο τερματοφύλακας του Αστέρα

Χωρίς αλλαγές ξεκίνησε το Β ημίχρονο του πρώτου ημιτελικού στο «Θ. Κολοκοτρώνης»

46′ Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

45′ ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΞΑΝΘΗ 0-0

42′ Με παρατήρηση την γλιτώνει ο μέσος του Αστέρα Γλέζος σε επικίνδυνο μαρκάρισμα

40′ οι παίκτες της Ξάνθης φαίνεται να έχουν κερδίσει μέτρα στο χώρο του κέντρου και να πιέζουν περισσότερο

37′ φάουλ για την Ξάνθη σε καλη θέση περνάει ανεκμετάλλευτο για τους επιθετικούς της

Κατοχή μπάλας ΑΣΤΕΡΑΣ 51% – ΞΑΝΘΗ 49%

30′ εκπληκτική απόκρουση από τον τερματοφύλακα του Αστέρα Τσιμόπουλο σε κεραυνό του Σουλεϊμάν

25′ παιχνίδι κέντρου και απο τις δύο ομάδες με πιο κινητικούς τους παίκτες του Αστέρα Τρίπολης

17′ μοναδική ευκαιρία για την Τρίπολη να ανοίξει το σκορ με τον Τζίμα που βρέθηκε μόνος με τον Ζουρνατζίδης ύστερα από λάθος του Φωτόπουλου και πλάσαρε άουτ

10′ προϋποθέσεις αντεπίθεσης για την Τρίπολη το σουτ του Μαρίνου κατέληξε απελπιστικά πάνω από την εστία του Ζουρνατζίδης.

6′ φάουλ περίπου στο ύψος του κόρνερ για τον Αστέρα με εκτελεστή τον Μαρίνος. Με διπλή προσπάθεια ο Ζουρνατζίδης δίνει τέλος στην φάση

4′ φάουλ για την Ξάνθη λίγο έξω απο την περιοχή και πλαγιά χωρίς όμως κάποιο αποτέλεσμα

3’Φάουλ στο κεντρο του γηπέδου που εκτελεί ο Μαρίνος και με έξοδο ο τερματοφύλακας της Ξάνθης Ζουρνατζίδης «καθαρίζει» την φάση
Σέντρα για τον Αστέρα Τρίπολης

1′ ξεκίνησε ο αγώνας

Διαιτητής: Κακρίδης (Κορίνθου)
Βοηθοί: Γκότσης-Παπανικολάου (Κορίνθου)

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Κώστας Μπεντεβής): Τσιμόπουλος, Τσέκος, Φωτόπουλος, Ζορμπάς, Χριστόπουλος, Αντζούλας, Κάρδαρης, Γλέζος, Τζίμας, Κανελλόπουλος, Μαρίνος.

Στον πάγκο είναι οι: Πέτρου, Διαμαντόπουλος, Μαχαίρας, Ντίνε, Ρούνης, Κωτσόπουλος, Μπλάτσος.

ΞΑΝΘΗ (Κώστας Μπεδρελής): Ζουρνατζίδης, Τριανταφύλλου, Λεωντσάκος, Θεοφυλάκης, Τενεκές, Μελιόπουλος, Γκατζόγιας, Θυμιάνης, Ιωάννου, Δουλγέρης, Σουλεϊμάν.

Στον πάγκο είναι οι: Μανιάς, Κιολεΐδης, Κύπι, Ποδαράς, Γραβάς, Σπυριδωνίδης, Τσιτσεκίδης.