Αστέρας Τρίπολης – ΟΦΗ Κ19 2-1: Το γύρισε και πήρε το τρίποντο

Μπορεί ο ΟΦΗ να μπόρεσε να προηγηθεί μέσα στην Τρίπολη, αλλά ο γηπεδούχος Αστέρας κατάφερε να πάρει τη νίκη με 2-1!

Οι Αρκάδες ανέτρεψαν το εις βάρος τους σκορ και κατέκτησαν τους τρεις βαθμούς.

Στο 6′ ο Αστέρας είχε δοκάρι στην κεφαλιά του Ζορμπά και στο 42′ ο ΟΦΗ σκόραρε με Νοικοκυράκη.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι κιτρινομπλέ αντέδρασαν. Στο 59′ ο Τζίμας έκανε το σουτ, ο αντίπαλος τερματοφύλακας απέκρουσε και στην επαναφορά ο Αλί Μπαμπά ισοφάρισε. Στο 75′ ο Μιχόπουλος εκτέλεσε το κόρνερ και ο Χριστόπουλος με καρφωτή κεφαλιά πέτυχε το νικητήριο γκολ.

Τρία λεπτά νωρίτερα, στο 72′, δοκάρι είχε και ο Κάρδαρης με ωραία προσπάθεια και πολύ καλό σουτ, ενώ ακυρώθηκε γκολ του Τζίμα από εκπληκτική απευθείας εκτέλεση φάουλ, διότι ο διαιτητής είχε δώσει έμμεσο.

Αστέρας Τρίπολης (Γιάννης Δουβίκας): Χριστοδουλής, Κάρδαρης, Γουσέτης, Χριστόπουλος, Ζορμπάς, Γλυνός, Γλέζος (46′ Παπαδόπουλος), Μιχόπουλος, Αλί Μπαμπά, Τζίμας, Θεοδωρίδης (75′ Παπαγεωργίου).

ΟΦΗ (Μ. Πατεμτζής): Σηφάκης (51′ λ.τρ. Νεοκοσμίδης), Δολαψάκης, Μακριδάκης, Παπαδάκης, Αυγουστάκης, Ψαρράς (85′ Σαβουιδάκης), Μαρινάκης (70′ Σκέντζος), Καλαϊτζάκης, Νοικοκυράκης (45′ Μπέρκης), Κουράκης, Παπιομίτογλου (70′ Γαιτάνης).