Ασταμάτητος Βοΐλης, έκρινε το ντέρμπι με Παναθηναϊκό!

Έχει πάρει φόρα και δεν… σταματάει ο Αλέξανδρος Βοΐλης του Ολυμπιακού! Ο επιθετικός των «ερυθρόλευκων» ήταν αυτός ο οποίος έκρινε και το ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό στις αθλητικές εγκαταστάσεις του Κορωπίου. Οι Πειραιώτες πήραν την εκτός έδρας νίκη με 1-0 χάρη σε γκολ του Βοΐλη, ο οποίος έφτασε τα 16 στο Νότιο όμιλο της Superleague Κ17!

Ο Ολυμπιακός έδειξε ότι το ήθελε περισσότερο αυτό το ματς και μάλιστα κατακτώντας τους τρεις βαθμούς της νίκης κατάφερε να ανέβει στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα, μπαίνοντας στη δυάδα που οδηγεί στο Final Four του πρωταθλήματος!

Ο Παναθηναϊκός με το ξεκίνημα του αγώνα προσπάθησε να πιέσει τον αντίπαλό του εκμεταλλευόμενος την έδρα του και απείλησε στο πρώτο ημίχρονο με τον Εμμανουηλίδη. Στο δεύτερο μέρος όμως οι «ερυθρόλευκοι» είχαν την ουσία, αφού στο 55′ ο Τσερκώνης σέντραρε στην αντίπαλη περιοχή και ο Βοΐλης με προβολή έκανε το 0-1!

Ο Παναθηναϊκός απείλησε δέκα λεπτά με τον Χριστοδούλου, χωρίς όμως να σκοράρει, ενώ στο 88′ οι Πειραιώτες είχαν δοκάρι με τον Ντουμάνη και έτσι έμεινε το 0-1 υπέρ του Ολυμπιακού.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Σωτήρης Συλαϊδόπουλος): Χριστογεωργος, Σπίνος (86′ Δουγένης), Βενέτης, Μανιδακης, Νταμπίζας, Θεοδωράκης (72′ Κόλοκας), Εμμανουηλιδης, Σκεντεραι, Σουλτσε, Καλομοιρης, Μιχάηλ (75′ Χριστοδούλου).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Τάσος Θέος): Νικοπολίδης, Μαργαρίτης, Γαλούπης, Γκοτζαμανίδης, Ράμα, Τσερκώνης, Ντουμάνης (89′ Κακάμης), Φυτόπουλος, Βοϊλης (86′ Μπουλάρι), Κατσούκης, (79′ Μαρτίνης), Ζιάκας (66′ Νεοφυτίδης).