Ασταμάτητος ο Ολυμπιακός στους Κ20!

Ούτε ο Πανιώνιος στάθηκε ικανός για να αναγκάσει τους Κ20 του Ολυμπιακού στην πρώτη του ήττα στο πρωτάθλημα της Superleague K20, συνεχίζοντας αήττητος σε 2 αγώνες! Οι «ερυθρόλευκοι» νίκησαν στις αθλητικές εγκαταστάσεις του Ρέντη με 4-1 τον Πανιώνιο και συνεχίζουν να είναι μόνοι πρώτοι στην κορυφή του πίνακα με 4 βαθμούς διαφορά από τον Παναθηναϊκό και έναν αγώνα λιγότερο.

Με τους «κυανέρυθρους» όμως στο ματς να καταφέρνουν να προηγούνται, καθώς στο 14′ ο Παπανικολάου «γέμισε» από εκτέλεση φάουλ και ο Αντωνακόπουλος με το κεφάλι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Αγγελόπουλου για το 0-1! Δύο λεπτά όμως ο Ολυμπιακός στάθηκε τυχερός και ισοφάρισε μετά από λάθος των φιλοξενούμενων, αφού σε σέντρα του Καμπετσή ο Γκίνη στην προσπάθειά του να διώξει έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το 1-1.

Από εκεί και πέρα ο Ολυμπιακός άρχισε να παίρνει τα… πάνω του και στο 33′ κατάφερε να προηγηθεί, όταν ο Ξενιτίδης πέρασε ωραία την μπάλα στον Καμπετσή και εκείνος με πλασέ σημείωσε το 2-1!

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο συγκεντρωμένοι και μόλις στο 49′ ο Καμπετσής και πάλι εκμεταλλεύτηκε το λάθος του Αστρά, πήρε την μπάλα και με πλασέ «έγραψε» το 3-1. Το τελικό 4-1 διαμορφώθηκε στο 63′ με τον Βρουσάι, μετά από σέντρα του Κουγιού.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Βασίλης Βούζας): Αγγελόπουλος, Πανάγου (67′ Ξυδάς), Κουγιός, Τόλι, Λάμπρου, Ξενιτίδης, Βάρκας (78′ Τσιλίκης), Μεγαρίτης (69′ Πλέγας), Καμπετσής, Κηπουρός, Βρουσάι.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Δημήτρης Κοροπούλης): Αστράς, Βλάχος, Μπέτσας (59′ Οικονομίδης), Δαβρής, Σταυρόπουλος, Γιάννης, Βουκελάτος (73′ Αποστόλου), Παπανικολάου, Αντωνακόπουλος, Γκίνη (46′ Αρσενίδης), Γλυνός.