Ασταμάτητος ο ΠΑΟΚ!

Άνετη νίκη πέτυχαν οι Έφηβοι του ΠΑΟΚ στο γήπεδο των Νέων Επιβατών κόντρα στο τμήμα των Κ17 της Κέρκυρας, με το ευρύ 7-0! Οι Θεσσαλονικείς ήταν σαφώς ανώτεροι από τους «Φαίακες», κάτι που αποδείχθηκε και στον αγωνιστικό χώρο.

Το σκορ άνοιξε στο 10’ ο Γαϊτανίδης, από ασίστ του Κύρτσου, ενώ το 2-0 έγινε στο 14’ με τον Γκαργκαλατζίδη ο οποίος συνεργάστηκε με τον Γαϊτανίδη. Στο 40’ οι γηπεδούχοι και πάλι με τον Γκαργκαλατζίδη, έκαναν το 3-0 με πάσα του Τσαούση, σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες κατευθύνθηκαν στα αποδυτήρια για το ημίχρονο.

Στο δεύτερο μέρος το σκηνικό δεν άλλαξε και συνεχίστηκε ο μονόλογος του ΠΑΟΚ, ο οποίος στο 57’ διεύρυνε το σκορ στο 4-0 με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τσαούση! Στο 80’ ο Βρακάς «έγραψε» το 5-0, ενώ ο Δούμτσης με δύο προσωπικά του γκολ στο 87′ και στις καθυστερήσεις του αγώνα, διαμόρφωσε το τελικό 7-0!

ΠΑΟΚ: Συλλέκτης, Βουτσάς Δημ. (61’ Σαλαμούρας), Διαμαντής, Λύρατζης (61’ Μιχαηλίδης), Τσαούσης (61΄Γεωργιάδης), Τσιγγάρας, Κύρτσος, Χατζής, Βρακάς, Γαϊτανίδης (45΄Δούμτσης), Γκαργκαλατζίδης (45’ Τοπάλ).

ΚΕΡΚΥΡΑ (Βαγγέλης Καρπατσέλης): Παγκράτης, Γιώτας (46’ Κωνστάντης), Ι. Βλάχος, Γουλιαρμής, Σ. Ζωχιός, Μπάρδος (46’ Ν. Βλάχος), Κουλούρης (46′ Αγαθός), Ν. Ζωχιός, Στεργίου (46’ Τσάνης), Γκασίδης (46’ Μπαλίου), Αυλωνίτης.