Ατρόμητος – ΠΑΟΚ 3-3 Κ19: Ματσάρα στο Περιστέρι

Καλό θέαμα πρόσφεραν Ατρόμητος και ΠΑΟΚ στη μεταξύ τους αναμέτρηση που έγινε στο γήπεδο του Ηφαίστου στο Περιστέρι, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Super League K19. Οι δύο ομάδες πήραν από έναν βαθμό, με το ισόπαλο 3-3.

Πρωταγωνιστής των γηπεδούχων ήταν ο Αθανασίου, ο οποίος σημείωσε και τα τρία γκολ του Ατρομήτου.

Με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα ο Πανίδης κατάφερε να ανοίξει το σκορ για τον ΠΑΟΚ. Μάλιστα ο ΠΑΟΚ στο 55′ κατάφερε να κάνει το 0-2 με τον Γιαξή.

Ο Ατρόμητος όμως μείωσε στο 66′ με το πέναλτι του Αθανασίου, ενώ στο 79′ ο ίδιος παίκτης έβαλε ένα ωραίο γκολ με σουτ αρκετά μέτρα μακριά από την εστία του ΠΑΟΚ.

Ο ΠΑΟΚ αντέδρασε και στο 83′ μπόρεσε να πάρει ξανά κεφάλι στο σκορ με το γκολ του Τζόλη. Όμως οι γηπεδούχοι στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων είχαν και πάλι την απάντηση, διαμορφώνοντας το τελικό 3-3 με τον Αθανασίου!

Παρόλα αυτά οι Θεσσασαλονικείς είχαν την ευκαιρία να πάρουν τη νίκη, καθώς στις καθυστερήσεις κέρδισαν πέναλτι. Το εκτέλεσε ο Δούμτσης αλλά η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι!

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Μουράτ Σεροπιάν): Κοκολέσης, Βιταλιώτης, Ξενοπανάγος, Πολίτης, Αθανασίου, Γούλας, Χριστόπουλος, Τσακίρης, Ρίζος, Ρονάλντο, Βαγγέλης, ενώ έπαιξαν και οι Σάλτας, Πομώνης, Γιαννακίδης, Πιέτρης, Σέλληνας, Ζούνης, Νιτσάκης.

ΠΑΟΚ (Πάμπλο Γκαρσία): Ταλιχμανίδης, Τάχατος (72′ Καλουτσικίδης), Γρόσδης, Γιαξής, Μιχαηλίδης, Τσιγγάρας, Τσοπούρογλου (64′ Θεοδωρίδης), Δούμτσης, Πουρναράς (72′ Πιπιλιάρης), Πανίδης, Τζόλης.