Ατρόμητο… Αστέρι στη Θεσσαλονίκη!

Μεγάλη νίκη πέτυχε ο Ατρόμητος στην έδρα του ΠΑΟΚ για το πρωτάθλημα της Superleague K20! Η ομάδα του Περιστερίου νίκησε με 1-0 στη Θεσσαλονίκη, αναγκάζοντας τον ΠΑΟΚ στην πρώτη του ήττα στο φετινό πρωτάθλημα των Νέων!

Μάλιστα ο Ατρόμητος βρίσκεται πλέον στη δεύτερη θέση σε ισοβαθμία με τον ΠΑΟΚ με 23 βαθμούς και ο Παναθηναϊκός είναι στην κορυφή με 26.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, ο ΠΑΟΚ είχε τις ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο και μάλιστα δύο δοκάρια! Μόλις στο 3′ ο Κόζακ απείλησε με απευθείας εκτέλεση φάουλ, με τον τερματοφύλακα του Ατρομήτου να αποκρούει με τη βοήθεια του δοκαριού, ενώ στο 14′ βγήκε τετ α τετ ο Γκαργκαλατζίδης, το πλασέ του οποίου σταμάτησε στο δοκάρι της εστίας των φιλοξενούμενων!

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ατρόμητος άρχισε να απειλεί τον ΠΑΟΚ και η… προειδοποίηση ήρθε στο 70′ όταν ο Νταβιώτης έκανε το πρώτο σουτ με τον Μούτσα να διώχνει και η μπάλα να σταματάει στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Τσεκερίδης πλάσαρε σε κενή εστία με τον Δημητρίου όμως να σταματάει την μπάλα πάνω στη γραμμή!

Ό,τι δεν κατάφερε στο 70′ ο Ατρόμητος, ήρθε στο 87′! Ωραία ενέργεια του Νταβιώτη από τα δεξιά, ο οποίος γύρισε την μπάλα στον Χιλάι και εκείνος από το ύψος του πέναλτι πλάσαρε για το τελικό 0-1!

ΠΑΟΚ (Πάμπλο Γκαρσία): Μούτσα, Δημητρίου, Διαμαντής, Τσαούσης, Λύρατζης, Μπαλογιάννης, Χατζηδίμπας, Κόζακ (79′ Βρακάς), Παπαδόπουλος (68′ Τζοβάρας), Γαϊτανίδης, Γκαργκαλατζίδης (76′ Δούμτσης).

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Μουράτ Σεροπιάν): Κίναλης, Τάμπας, Λώλος, Παπαδογιωργάκης, Βιταλιώτης, Ιμέρι, Νταβιώτης, Παυλής, Τριμμάτης, Τσεκερίδης, Χατζοβασιλάκης, ενώ έπαιξαν και οι Κοτσίκος, Ρούνης, Χιλάι.