Βρήκε τα ψυχικά αποθέματα και πήρε την ισοπαλία!

Η Κέρκυρα από ένα φαινομενικά χαμένο παιχνίδι, έτσι όπως εξελίχθηκε, κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας εντός έδρας απέναντι στη Λαμία με το τελικό 2-2, για την 26η αγωνιστική της Superleague K20!

Το ματς δεν ήταν εύκολο για τους πιτσιρικάδες, καθώς υπήρχε αρκετός αέρας στην περιοχή και οι προσπάθειες των μικρών ήταν δύσκολες.

Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν στο 26′ με το γκολ του Φούντα, ενώ στο δεύτερο μέρος και συγκεκριμένα στο 60′ έκαναν και το 0-2 με το σουτ του Μανιά!

Από εκεί και πέρα όμως η Κέρκυρα ανέβασε αρκετά την απόδοσή της και άρχισε να απειλεί τον αντίπαλό της, με τον Σπαχίου στο 70′ να μειώνει σε 1-2 και να μπαίνουν ξανά οι γηπεδούχοι στο παιχνίδι.

Κυνήγησε, λοιπόν, η Κέρκυρα μέχρι το τέλος το ματς και στο 92′ κατάφερε να ισοφαρίσει σε 2-2 με το γκολ του Αθανασίου, ενώ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων είχε και δοκάρι με τον Σπαχίου για να πάρει τη νίκη!

ΚΕΡΚΥΡΑ (Κώστας Χριστοφοράκης): Οικονομόπουλος, Τσάνης, Αθανασίου, Παναγιωτίδης, Πιτσόλης, Βλάχος, Ματσίμπος, Λάμπογλου, Κέβιν, Νικολούδης, Σπαχίου, ενώ αγωνίστηκαν και οι Γιώτας, Κέντρος.

ΛΑΜΙΑ (Λάκης Παπανικολάου): Πουλίτσας, Καραγιάννης, Παπαϊωάννου, Αντωνίου (75′ Ζαγκότσης), Νικολακούλης, Μπούτας, Μπουσάι, Μανιάς (78′ Καρβέλης), Καρακούσης, Πατσαρούχας, Λαμπρόπουλος (87′ Παπαλέξης).