Γιουβέντους-Ολυμπιακός 3-1 Τελικό

Απέναντι στη Γιουβέντους και οι μικροί του Ολυμπιακού, οι οποίοι ταξίδεψαν μαζί με την πρώτη ομάδα για την Ιταλία. Στο Τορίνο είναι και οι Κ20, για να αντιμετωπίσουν το αντίστοιχο τμήμα της Γιουβέντους για τη 2η αγωνιστική των ομίλων του Youth League της UEFA.

Οι πιτσιρικάδες της ομάδας του Πειραιά προέρχονται από την εντός έδρας ισοπαλία με 2-2 απέναντι στη Σπόρτινγκ Λισαβόνας, η οποία θεωρείται μία από τις καλύτερες ακαδημίες της Ευρώπης.

Το live του αγώνα…

Τέλος του αγώνα

86′ Αλλαγή και για τη Γιουβέντους έξω ο Καβίλια μέσα ο Μέριο

85′ Τρίτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό εκτός ματς ο Κωστανάσιος, μέσα ο Γεωργαντής

74′ Στη δεύτερή του εκτέλεση ο Βρουσάι στέλνει την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά ο Κωστανάσιος κάνει το φάουλ και βλέπει και την κίτρινη κάρτα!

74′ Θα το εκτελέσει ο ίδιος και ενώ σκοράρει ο διαιτητής θα δώσει επανάληψη στο πέναλτι, γιατί όπως τονίζει μπήκαν οι παίκτες νωρίτερα στη μεγάλη περιοχή

73′ Κερδίζει πέναλτι ο Βρουσάι σε ανατροπή από τον Καλίγκαρα

68′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό, εκτός ματς ο Πέιος, μέσα ο Ζιάκας

68′ ΓΚΟΛ 3-1! Η Γιουβέντους βάζει ένα ακόμη γκολ, εκμεταλλευόμενη τα συνεχόμενα λάθη των αμυντικών του Ολυμπιακού. Σκόρερ των Ιταλών στο 3-1 ο Ντι Πάρδο με σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή

56′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό, με τον Τσερκώνη να περνάει εκτός ματς και τη θέση του να παίρνει ο Νεοφυτίδης

Ο δεξιός μπακ της Γιουβέντους προωθήθηκε με τους αμυντικούς του Ολυμπιακού να μην τον… κόβουν και να το πληρώνουν. Δεν έχει μπει καλά ο Ολυμπιακός σε αυτό το δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης

52′ ΓΚΟΛ 2-1! Ο Καμεράι με σουτ έβαλε μπροστά τη Γιουβέντους, νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο

46′ Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου στο Τορίνο

35′ Κίτρινη κάρτα στον Πέιο

33′ Ισοφαρίζει η Γιουβέντους σε 1-1! Ο διαιτητής έδωσε πέναλτι σε μαρκάρισμα του Χατζιηωαννίδη στον Καβίλια μετά από εκτέλεση κόρνερ των Ιταλών. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Ολιβιέρι με τον Σκαφίδα να ενεργεί σωστά και να διώχνει, αλλά στην επαναφορά άργησαν οι «ερυθρόλευκοι» να κινηθούν στην μπάλα και ο Ολιβιέρι με δεύτερη προσπάθεια ισοφάρισε

23′ ΓΚΟΛ 0-1! Ο Ολυμπιακός ανοίγει το σκορ στο Τορίνο, με τον Βρουσάι να είναι ο σκόρερ, μετά από ασίστ του Ξενιτίδη!

22′ Ευκαιρία για τη Γιουβέντους με τον Καβίλια, σώζει όμως ο Σκαφίδας

10′ Αναγκαστική αλλαγή για τη Γιουβέντους, τη θέση του Μονταπέρτο παίρνει ο Ντι Πάρδο

1′ Ξεκίνησε ο αγώνας

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ: Ντελ Φαβέρο, Καμεράι, Τριπαλντέλι, Περέιρα Σεράο, Τουρέ, Βολιάκο, Καλίγκαρα, Πορτανόβα, Ολιβιέρι, Καβίλια, Μονταπέρτο (10′ λ.τρ. Ντι Πάρδο)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Σκαφίδας, Χατζιηωαννίδης, Γαλούπης, Αγιώτης, Τσιμπούκας, Πέιος, Κωστανάσιος, Τσερκώνης, Βοΐλης, Ξενιτίδης, Βρουσάι.