Γκολ, θέαμα και νίκη για ΠΑΣ!

Ο ΠΑΣ Γιάννινα βγήκε νικητής σε ένα ματς με πολλά γκολ και πλούσιο θέαμα! Η ομάδα των Ιωαννίνων πανηγύρισε το εντός έδρας τρίποντο απέναντι στην Κέρκυρα, με το υπέρ της 4-2!

Οι γηπεδούχοι μόλις στο 7′ είχαν δοκάρι με τον Λιάσο, ενώ στο 18′ κατάφεραν να κάνουν το 1-0 με τον Πήλιο. Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του ημιχρόνου, ο ΠΑΣ έκανε το 2-0 με σκόρερ τον Ελ. Παπαδόπουλο ο οποίος είχε περάσει ως αλλαγή στο ματς.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΣ συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και στο 61′ ο Πήλιος «έγραψε» το 3-0, ενώ τρία λεπτά μετά ο Λιάππης με κεφαλιά έκανε το 4-0.

Η Κέρκυρα βγήκε μπροστά μετά από το τέταρτο γκολ του αντιπάλου της και στο 71′ μείωσε σε 4-1 με το γκολ του Σπάχιου, ενώ στο 89′ ο Παναγιωτίδης διαμόρφωσε το τελικό 4-2!

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Χρήστος Αγγελής): Παπαϊωάννου, Κάγια, Μελιγγιώτης, Ζώγκος, Βασιλάκης, Λιάσος, Λιάππης, Ζαχαρός (60′ Νικολόπουλος, Πήλιος (67′ Γρηγοριάδης), Κ. Παπαδόπουλος, Ντόλοβατς (29′ λ.τρ. Ελ. Παπαδόπουλος).

ΚΕΡΚΥΡΑ (Κώστας Χριστοφοράκης): Οικονομόπουλος, Τσάνης (46′ Σπάχιου), Αθανασίου, Παναγιωτίδης, Χριστακίεφ, Βλάχος, Κέντρος, Ντα Σίλβα, Νικολούδης (85′ Αποστολίδης), Μίσκο, Μπάρδος (73′ Λάμπογλου).

Πηγή: super-fm.gr.