Δίκαιη η ισοπαλία στα Χανιά

Χωρίς γκολ έληξε το ματς του Πλατανιά με την ΑΕΚ για τη Superleague Κ15. Οι δύο ομάδες δεν μπόρεσαν να αποδώσουν καλό ποδόσφαιρο και οι φάσεις που δημιουργήθηκαν στην αναμέτρηση ήταν ελάχιστες.

Με τον Πλατανιά να έχει την καλύτερη στιγμή στον αγώνα ένα λεπτό πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Συγκεκριμένα, στο 39’ ο Δρικάκης σούταρε από το ύψος της μικρής περιοχής, με την μπάλα να καταλήγει ελάχιστα άουτ! Έτσι έμεινε το 0-0 στον αγώνα, από τη στιγμή που και η ΑΕΚ δεν κατάφερε να αποδώσει όπως θα ήθελε.

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Γιώργος Ριτζάκης): Τζολάκης, Καραπιδάκης, Μαλιχούτης, Νιαυραδάκης, Γιαννικάκης, Φασαράκης, Βάρδας, Σκέντζος, Δρικάκης, Αλιφιεράκης, Καραταράκης, ενώ αγωνίστηκαν και οι Μπερικάκης, Νταγκουνάκης, Παπαηλιάκης, Φραγγεδάκης, Μαρκαντωνάκης.