Δεν άλλαξε τίποτα, «διπλό» για Πανιώνιο

Την Κυριακή συνεχίστηκε το ματς της ΑΕΚ με τον Πανιώνιο στα Σπάτα, από εκεί που είχε διακοπεί το Σάββατο. Συγκεκριμένα, το Σάββατο ο διαιτητής της αναμέτρησης είχε αποφασίσει τη διακοπή του αγώνα εξαιτίας της κακοκαιρίας που επικρατούσε και στο 75ο λεπτό οι δύο ομάδες είχαν κατευθυνθεί στα αποδυτήρια με το σκορ να είναι 2-1 υπέρ του Πανιωνίου. Με τους ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων να παίζουν τα 15 λεπτά που έμεναν την Κυριακή και να μην αλλάζει τίποτα στο σκορ.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, η ΑΕΚ είχε προηγηθεί με το πέναλτι του Λίτσι στο 42′, αλλά ο Πανιώνιος έκανε την ανατροπή με γκολ του Αντωνακόπουλου στο 44′ και 63′. Να σημειωθεί πως οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι με τον Μπούση στο 45′.

ΑΕΚ: Παπαδόπουλος, Ασπρογιάννης (76′ Μεσσήνης) Κοφσανίδης, Μπούσης, Ψάνης, Μπάμπης (66′ Γεωργαμλής) Λίτσι, Γιούσης, Τσέλιος, Σπηλιώτης, Λεπενιώτης (73′ Βαφειάδης).

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Αστράς, Βλάχος, Χελάς (89′ Σταμίρης) Δάβρης, Σταυρόπουλος, Πινιώτης, Κερασίδης, Παπανικολάου, Αντωνακόπουλος, Οικονομίδης (92′ Μητσιογιάννης) Βουκελάτος (71′ Γλυνός).