Δεν ήταν αρκετός ο Σουρλής, κράτησε ο Λεβαδειακός

Τον βαθμό της ισοπαλίας από τον Ολυμπιακό, κατάφερε να πάρει ο Λεβαδειακός στο γήπεδό του με το τελικό 2-2 στη Βοιωτία! Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί οι οποίοι αιφνιδίασαν τους «ερυθρόλευκους» καταφέρνοντας να πάρουν το προβάδισμα στο ματς, όταν στο 35′ ο Μακρής με πλασέ έκανε το 1-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Πειραιώτες μπήκαν δυνατά και μέσα σε 8 λεπτά κατάφεραν να ανατρέψουν την κατάσταση με τον Σουρλή πρωταγωνιστή. Στο 52′ ισοφάρισε σε 1-1, ενώ ο ίδιος παίκτης στο 60′ έδωσε στον Ολυμπιακό το πάνω χέρι με 1-2!

Ο Λεβαδειακός όμως δεν είχε πει την τελευταία του λέξη και στο 77′ ο Νίκας βγήκε τετ α τετ και ισοφάρισε σε 2-2, σκορ το οποίο ήταν και το τελικό στον αγώνα.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Άριαν Τζούμπα): Ζωγράφος, Πούλος (70′ Ντε Νίκολο) Σπίρι, Κολιμάτσης, Κυριαζής, Αργυρίου, Δήμος (60′ Κοτρογιάννης), Νίκας, Τσάπρας, Βήχος, Μακρής (87′ Νικολάου).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Ρικάρντο Πέρες): Καραργύρης, Ράμα, Πέιος, Γκοτζαμανίδης, Μαρτίνης, Ξενιτίδης, Νεοφυτίδης, Μαρίνος, Σουρλής, Ντότης, Βοΐλης, ενώ έπαιξαν και οι Ντουμάνης, Φέκκας, Μπουλάρι.