Δεν βγήκε νικητής στη Λάρισα
????????????????????????????????????

Στο 0-0 έμειναν ΑΕΛ και Παναθηναϊκός στη μεταξύ τους αναμέτρηση στο γήπεδο των Φαρσάλων, στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Superleague K20. Μάλιστα αν και καθημερινή, υπήρξε αρκετός κόσμος που έδωσε το «παρών» στο γήπεδο και παρακολούθησε την αναμέτρηση των δύο ομάδων.

Μόλις στο 9ο λεπτό του αγώνα, ο Καραλούλης βρέθηκε τετ α τετ με τον Ξενόπουλο όμως να αντιδρά σωστά και να μπλοκάρει την μπάλα. Στο 23′ ο Παναθηναϊκός δημιούργησε την πρώτη του καλή φάση, με τον Πίσπα να σουτάρει και ο αμυντικός της Λάρισας, Αναγνώστης, έδιωξε την μπάλα πάνω από τη γραμμή. Στο 38′ οι «πράσινοι» είχαν τη μεγαλύτερή τους ευκαιρία στο ματς για να σημειώσουν το γκολ, καθώς το σουτ του Μπουζούκη σταμάτησε στο δοκάρι της εστίας του Ξενόπολου της ΑΕΛ!

Στο δεύτερο ημίχρονο το σκηνικό δεν άλλαξε, με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να δημιουργήσουν ευκαιρίας για γκολ χωρίς όμως να φτάνουν στην επίτευξή του. Έτσι έμεινε το 0-0 και μοιράστηκαν από έναν βαθμό, στο τελευταίο τους ματς πριν το τέλος του 2016.

ΑΕΛ (Μίλτος Ζιάκας): Κουτογλίδης, Κυρίτσης, Αναγνώστης, Ναλμπάντης, Καλούσης, Γεωργακόπουλος, Χατζής (90+2′ Παπαδόπουλος), Κεϊτά, Παπαγεωργίου (Μαστακούλης 84′), Καραλούλης, Νούσιος (85′ Δερμιτζάκης).

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Βαγγέλης Σάμιος): Ξενόπουλος, Τριανταφυλλόπουλος, Δόκο, Μαυρομάτης, Ζερβόπουλος, Θεοχάρης, Παπανικολάου (77′ Ξεπαπαδάκης), Κουντουριώτης (74′ Δημητρούλας), Πίσπας, Μπουζούκης, Χατζηγιοβάννης.

* Η φωτογραφία είναι από την ιστοσελίδα athleticlarissa.gr.