Δεν τον σταμάτησε η βροχή!

Κανένα πρόβλημα δεν αντιμετώπισε ο Ολυμπιακός απέναντι στον Λεβαδειακό για τη 10η αγωνιστική του Νοτίου ομίλου της Superleague K17! Οι «ερυθρόλευκοι» πήραν μία εύκολη νίκη κόντρα στους Βοιωτούς με 4-0, χωρίς να δυσκολευτούν ιδιαίτερα και χωρίς παράλληλα να επηρεαστούν από τη βροχή του πρώτου ημιχρόνου.

Το σκορ άνοιξε στο 16′, όταν ο Γεωργαντής βρέθηκε μέσα στην περιοχή κοντρόλαρε την μπάλα περνώντας την πάνω από τον τερματοφύλακα του Λεβαδειακού και με το κεφάλι την έστειλε στα δίχτυα για το 1-0! Το 2-0 σημείωσε στο 39′ ο Μπουλάρι με πλασέ, μετά από ωραία ατομική ενέργεια του Φέκκα από τα δεξιά.

Στο δεύτερο ημίχρονο γρήγορα ο Ολυμπιακός έκανε το 3-0, όταν στο 48′ ο Κωνσταντινίδης με ωραία ενέργεια από τα δεξιά έκανε το σουτ από πλάγια θέση, με την μπάλα να βρίσκει λίγο στον Γερακό και να καταλήγει στα δίχτυα των Βοιωτών! Το τελικό 4-0 διαμορφώθηκε στο 87′ με σουτ του Ζαχαράκη, μετά από πάσα του Γεωργαντή.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Τάσος Θέος): Καραργύρης, Κωνσταντινίδης (73′ Μικρός), Μαρτίνης (67′ Τσαγκαλίδης), Γκοτζαμανίδης, Τασιάς, Γλυνός (55′ Τσέργας), Μούγιος (67′ Μπαλωμένος), Ράμα, Μπουλάρι (60′ Ζαχαράκης), Φέκκας, Γεωργαντής.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Βαγγέλης Λέντας): Κωνσταντινόπουλος, Τσιώλης (73′ Γιαννακός), Σκλαβούνος, ΓερακΙός, Μολές, Λεχουρίτης (84′ Τζάνος), Κακός (79′ Κατσικαλάκης), Τσάπρας, Λέτης, Τσώκος (66′ Κασμάς), Σαχίνης (46′ Λαζίδης).