«Διπλό» με… εναέριο Γκαργκαλατζίδη!

Την εκτός έδρας νίκη απέναντι στον Απόλλων Σμύρνης με 1-0, κατάφεραν και πήραν οι Κ20 του ΠΑΟΚ για το πρωτάθλημα της Superleague K20! Οι Θεσσαλονικείς στο πρώτο ημίχρονο μπήκαν δυνατά και κατάφεραν να έχουν την κατοχή της μπάλας με το μέρος τους.

Η πίεση τους απέδωσε καρπούς στο 37ο λεπτό της αναμέτρησης, όταν ο Τσαούσης σέντραρε στην αντίπαλη περιοχή και ο Γκαργκαλατζίδης με το κεφάλι «έγραψε» το 0-1!

Στο δεύτερο μέρος του ματς, ο Απόλλωνας ανέβασε την απόδοσή του και κατάφερε να δημιουργήσει κάποιες καλές ευκαιρίες, χωρίς όμως να φτάσει στην ισοφάριση. Αντιθέτως και πάλι ο ΠΑΟΚ είχε την καλύτερη ευκαιρία, όταν στο 85′ ο Τζοβάρας βρήκε το δοκάρι μετά από σέντρα του Παπαθανασίου.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Λευτέρης Βελέντζας): Μαυρίδης, Κανελάκης, Πατσίλης, Μήτρος, Τζιόλας, Κατσάρας, Μπουρμπούλης, Κόκκορης, Ανδρεόπουλος, Αναστασίου, Ρώσση, ενώ μπήκαν και οι Καραγιάννης, Μεσσήνης, Τζαφέρι.

ΠΑΟΚ (Πάμπλο Γκαρσία): Μούτσα, Λύρατζης, Τσαούσης (58′ Παπαθανασίου), Δημητρίου , Μιχαηλίδης, Μίσκοβιτς, Χατζηδίμπας, Χατζηστραβός, Κόζακ (80′ Παπαδόπουλος), Γκαργκαλατζίδης (53′ Δούμτσης), Τζοβάρας.