«Διπλό» με Πρεβόλη ο Πανιώνιος στην Τρίπολη

Τους τρεις βαθμούς στην εκτός έδρας αναμέτρηση με τον Αστέρα Τρίπολης, κατάφερε και πήρε ο Πανιώνιος με το τελικό 0-1 για το πρωτάθλημα του Νοτίου ομίλου της Superleague K17!

Οι «κυανέρυθροι» ήταν καλύτεροι στο δεύτερο ημίχρονο, όποτε και σημείωσαν το γκολ με τον Πρεβόλη στο 75′ σε αντεπίθεση της ομάδας του, ο οποίος είχε μπει ως αλλαγή στο ημίχρονο του αγώνα.

Από την άλλη οι γηπεδούχοι κατάφεραν να δημιουργήσουν κάποιες επικίνδυνες φάσεις μπροστά από την εστία των φιλοξενούμενων, χωρίς όμως να φτάνουν στο γκολ.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Κώστας Μπεντεβής): Πέτρου, Σταθόπουλος, Μαχαίρας, Ζορμπάς, Μιχελής, Τανουσάι, Μπλάτσος, Μιχόπουλος, Κωτσόπουλος, Τζήμας, Κάρδαρης, ενώ μπήκαν και οι Ρεσούλι, Ντίνος, Δούρος.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Κώστας Ζαλάβρας): Τζίνας, Σεμερτζάκης, Βαλιουτής, Γκούλιας, Βασιλόπουλος, Κεραμμάς, Ρουκουνάκης, Παπατζήμας, Ξιγκόρος, Μπατσούλι, Ευθυμιάδης, ενώ αγωνίστηκαν και οι Πρεβόλης, Φιλιππακόπουλος, Μούντριχας, Αναστασίου, Περιστέρης.

Δείτε σε βίντεο το γκολ του Πανιωνίου και φάσεις από τον αγώνα…