«Διπλό» της ΑΕΚ στα Πηγάδια!

Με την κατάκτηση των τριών βαθμών της νίκης, πέρασε από το αθλητικό κέντρο Πηγαδιών η ΑΕΚ για την 7η αγωνιστική της Superleague K20. Η ΑΕΚ έφυγε με το «διπλό» από την έδρα της Ξάνθης, με το νικηφόρο 0-2!

Στο 36ο λεπτό της αναμέτρησης ο Γιούσης έκανε το 0-1 για την ΑΕΚ με εκτέλεση πέναλτι, ενώ με την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 45′ ο Σαρδέλης διαμόρφωσε το τελικό 0-2 στον αγώνα.

ΞΑΝΘΗ (Κώστας Προδρομίτης): Ζουρνατζίδης, Τριανταφύλλου, Παπάζογλου, Μελιόπουλος, Τσέλα (46′ Γιανναράκης), Πεταλωτής, Σουλεϊμάν, Αγγελόπουλος (65′ Ιωάννου), Σαμπανίδης, Δουλγέρης, Στοΐνοβιτς (46′ Τσάπαρης).

ΑΕΚ (Γιώργος Σίμος, Γιώργος Αλεξόπουλος): Χατζηεμμανουήλ, Σταμούλης, Ψάνης, Ασπρογιάννης, Τσιβελεκίδης, Μπάμπης, Σαρδέλης (78′ Μούλτσιας), Μπότος (87′ Στυλιανόπουλος), Χριστόπουλος, Γιούσης, Μωραϊτάκης (60′ Σπηλιώτης).