“Διπλό” του ΠΑΣ στην Αθήνα

Την κατάκτηση των τριών βαθμών της νίκης κόντρα στον Απόλλων Σμύρνης, εκτός έδρας, κατάφεραν οι Κ19 του ΠΑΣ Γιάννινα με το υπέρ τους 2-0!

Οι Γιαννιώτες ήταν καλύτεροι στο ματς και έτσι μπόρεσαν να φύγουν από την Αθήνα με το τρίποντο.

Στο 27ο λεπτό ο Βασιλάκης, με σουτ αρκετά μέτρα μακριά, έκανε το 1-0 για τους φιλοξενούμενους. Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 54′ ο Ντόλοβατς ήταν αυτός ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 0-2 στο ματς!

Να σημειωθεί πως στο 88′ ο Τσούνης τραυματίστηκε και ο ΠΑΣ αναγκάστηκε να τελειώσει το ματς με 10 παίκτες.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ: Σφύρλας, Βελούτσος, Παπακωνσταντίνου, Παλάνης, Πέτρας, Κοφίνης (65′ Καριμπίδης), Ρόδης, Λάμπης (74′ Τουρούκης), Ρώσσης, Κοντογιαννόπουλος (55′ Σερβές).

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Παναγιώτου): Βενετικίδης, Κάγια, Τάτσης, Γώγος, Βασιλάκης, Τσούνης, Παπαδόπουλος, Nάουμετς (57′ Μπούμπας), Ντόλοβατς, Λιάππης (68′ Καραμποΐκης), Πήλιος (78′ Θεοχάρης).